۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۴

تولید بیش از ۷۳۰هزار عدد ماسک در کارگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای خوزستان

تولید بیش از ۷۳۰هزار عدد ماسک در کارگاه‌های فنی‌وحرفه‌ای خوزستان
اهواز – ایرنا - مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای خوزستان با اشاره به فعالیت‌های پیشگیرانه این اداره کل برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا گفت: بیش از ۷۳۰ هزار عدد ماسک تا پایان اردیبهشت ماه در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای استان خوزستان تولید شده‌است.

عبدالنبی سواعدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برای پیشگیری از کرونا، در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای استان چندین کارگاه خیاطی فعال و به صورت مشارکتی در حال تولید وسایل و لوازم بهداشتی از جمله ماسک، گان، کلاه و پاپوش می باشند.

وی افزود: از زمان راه‌اندازی این کارگاه‌ها ۹۳ هزار و ۲۰۰ گان، ۲۹ هزار و ۵۰۰ عدد پاپوش و محافظ، ۱۸ هزار و ۸۰۰ عدد کلاه ،۹ هزار جفت دستکش و چهار هزار بطری الکل تهیه و توزیع شده است. 

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای خوزستان با بیان اینکه ۳۳ کارگاه در سطح استان مشغول تولید لباس محافظ برای کادر درمانی هستند گفت: برای تولید لباس‌های محافظ ۲۹۵ دستگاه چرخ خیاطی در اختیار ۵۰۰ نیروی ماهر شامل کارآموزان، مربیان و کارشناسان قرار گرفته است.

سواعدی با اشاره به اینکه این فعالیت‌ها با مشارکت بسیج، کمیته امداد امام خمینی، بنیاد برکت و بهزیستی انجام شده است افزود: تجهیزات، کارگاه‌ها و نیروی ماهر توسط این اداره کل تامین شده و دیگر موسسه ها نیز امین بخشی از مواد اولیه را بر عهده گرفتند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای در پایان گفت: لباس محافظ و ماسک‌های تولید شده پس از ایزوله شدن در کارگاه‌های فنی و حرفه‌ای در اختیار دانشگاه علوم پزشکی اهواز قرار می‌گیرد و توزیع آن برعهده دانشگاه‌های علوم پزشکی و مراکز بهداشتی است.

کلیدواژه ها :آموزش محافظ
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking