۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳

برقراری یک پرواز از مادرید به تهران در ۱۳ خرداد برای بازگرداندن هموطنان ایرانی

برقراری یک پرواز از مادرید به تهران در ۱۳ خرداد برای بازگرداندن هموطنان ایرانی
سفارت ایران در اسپانیا از برقراری یک پرواز فوق العاده از مادرید به تهران در ۱۳ خرداد ماه به منظور بازگرداندن هموطنان ایرانی مایل به بازگشت به کشور خبر داد.

برقراری یک پرواز از مادرید به تهران در ۱۳ خرداد برای بازگرداندن هموطنان ایرانیبه گزارش  حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان،  سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید امروز پنجشنبه در اطلاعیه‌ای از برقراری مجدد پرواز مادرید به تهران خبر داد.

در این اطلاعیه آمده است: به اطلاع هموطنان گرامی مقیم اسپانیا می‌رساند به دنبال درخواست‌های مکرر تعدا زیادی از شما عزیزان، سفارت جمهوری اسلامی در حال هماهنگی با هواپیمایی ایران ایر جهت برقراری پرواز فوق العاده از مبداء مادرید به مقصد تهران برای روز سه‌شنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۹ (۲ ژوئن ۲۰۲۰) است.

این اطلاعیه از هموطنانی که متمایل به بازگشت به کشور و استفاده از این پرواز هستند خواسته تقاضای خود را همراه با تصویر گذرنامه و درج شماره تلفن همراه به ایمیل سفارت به نشانی parvaztoiran@gmail.com یا شماره واتساپی و تلگرامی ۰۰۳۴۶۳۷۲۷۲۰۸۰ ارسال کنند تا اقدامات و پیگیری‌های لازم در این زمینه به عمل آید.

این سفارتخانه عنوان کرده است که انجام این پرواز منوط به اطلاع دقیق از آمار متقاضیان است و انتظار می‌رود هموطنانی که قصد عزیمت دارند در این فراخوان ثبت نام کنند.

در پی شیوع ویروس کرونا و درخواست تعدادی از ایرانیان مقیم و دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در اسپانیا برای بازگشت به کشور تاکنون ۲ پرواز به مقصد تهران برقرار شده است.

نخستین پرواز مستقیم از مادرید به تهران برای بازگرداندن تعدادی از هموطنان ایرانی مقیم اسپانیا روز دوشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه انجام و ومین گروه از این افراد چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه با یک پرواز فوق‌العاده متعلق به شرکت هواپیمایی ایران ایر (هواپیمایی جمهوری اسلامی - هما) از مادرید به تهران بازگشتند.

گفتنی است این افراد با همکاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مادرید با هماهنگی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمان هواپیمایی کشوری و رایزنی با مقامات ذیربط اسپانیا و کسب مجوز‌های لازم به کشور بازگشتند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking