۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۳

رئیس انجمن هنر‌های تجسمی قزوین:

گنجینه‌ی هنر انقلاب، دفاع مقدس و عاشورا گردآوری می‌شود

گنجینه‌ی هنر انقلاب، دفاع مقدس و عاشورا گردآوری می‌شود
رئیس انجمن هنر‌های تجسمی قزوین از تدوین شناسنامه برای آثار هنری تجسمی با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و فرهنگ عاشورا خبر داد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، علی‌نیا رئیس انجمن هنر‌های تجسمی قزوین در دیدار با معاونین فرهنگی و اجرایی سپاه پاسداران و مسوول سازمان بسیج هنرمندان از شناسایی، گردآوری و تدوین شناسنامه برای آثار هنری تجسمی با موضوع انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و فرهنگ عاشورا توسط دفتر این انجمن خبر داد.

علی‌نیا افزود: این مجموعه بخش مهمی از تاریخ هنر‌های تجسمی پس از انقلاب اسلامی در قزوین است که هنرمندان بسیاری در زمینه طراحی، نقاشی، گرافیک و مجسمه‌سازی دست به خلق این آثار زده‌اند و حفظ و گردآوری آن‌ها در قالب یک مجموعه‌ی منسجم اهمیت و ارزش تاریخی زیادی دارد.

او اضافه کرد: در حال جمع‌آوری شناسنامه این آثار و مشخص کردن وضعیت حقوقی و مالکیت آن‌ها هستیم و تصمیم داریم با کمک و همکاری همه سازمان‌ها و نهاد‌های انقلابی و فرهنگی مرتبط در آینده‌ی نزدیک و تحت نظارت و مدیریت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این آثار از هنرمندان خریداری ودر قالب یک مجموعه به صورت نمایشگاه دایمی یا در قالب موزه‌ای به نمایش گذاشته شوند.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking