۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۴

فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت جاسک:

پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین نخواهد افتاد

پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین نخواهد افتاد
بوشهر - فرمانده منطقه دوم دریایی ولایت جاسک گفت: به مردم قول و تعهد می‌دهیم که پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین نخواهد افتاد.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار دوم کورش محرابی پیش از ظهر پنجشنبه در مراسم تشییع شهدای حادثه شناور نیروی دریایی کنارک در بوشهر اظهار داشت: ۱۹ نفر در حادثه شناور نیروی دریایی کنارک به شهادت رسیدند.

وی با اشاره به تشییع و خاکسپاری همزمان پیکر مطهر ۱۷ شهید در استان‌های بوشهر، سیستان و بلوچستان، خراسان شمالی، گلستان، آذربایجان شرقی، فارس و چهار محال بختیاری خاطرنشان کرد: این مراسم با رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد.

 فرمانده  منطقه دوم دریایی ولایت جاسک افزود: یکی از شهدای حادثه شناور نظامی کنارک قبلا تشییع و دفن شده و یکی از شهدای دیگر این حادثه به‌زودی تشییع و خاکسپاری می‌شود.

وی بیان کرد: حادثه برای شناور کنارک در حوزه تست سامانه‌ها و تجهیزات نوین نیروهای مسلح رخ داد و علیرغم  اینکه ما ملاحظات ایمنی را مد نظر داشتیم اما طبیعت کار به‌گونه‌ای است که در راستای توسعه و ارتقا توانمندی برخی ملاحظات پیش بینی نشده و غیرقابل پیش بینی است.

محرابی افزود: این حادثه ناگوار یکی از حوادث پیش بینی نشده بود که بررسی کارشناسانه آن از سوی سامانه‌های ذیربط و مهندسی در دست اقدام است.

 وی، آمادگی نیروی دریایی ارتش برای اجرای ماموریت‌های محوله را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: ملت عزیر در نظر داشته باشند که قطره قطره خون شهدای والامقام در راستای اقتدار و برقراری امنیت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

 فرمانده  منطقه دوم دریایی ولایت جاسک بیان کرد:  از همین مکان قول و تعهد می‌دهم که سربازان ایران اسلامی قطعا ادامه دهندگان راه شهیدان خواهند بود و به‌گونه‌ای عمل می‌شود که اجازه  نخواهیم داد پرچم و بیرقی که شهیدان در دست داشتند به زمین بیافتد و این راهی که در مسیر توسعه و پیشرفت در پیش گرفته‌ایم همچنان و با قدرت مضاعف بیشتری ادامه می‌یابد.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking