۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۴

ماموستا محمدی با اشاره به اهمیت روز قدس؛

قبله اول باید به دامن اسلام بازگردد/یک قدم عقب نخواهیم نشست

قبله اول باید به دامن اسلام بازگردد/یک قدم عقب نخواهیم نشست
سنندج - امام‌جمعه سابق اهل سنت قروه ضمن تأکید بر اینکه قبله مسلمین باید به دامن اسلام بازگردد، گفت: هیچ‌گاه یک‌قدم عقب نخواهیم نشست چون هر قدم عقب نشستن دشمن را ظالم‌تر و گستاخ‌تر خواهد کرد.

ماموستا اسدالله محمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این‌که امام خمینی (ره) با نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس، آن را به نقطه اتکایی برای اتحاد مسلمانان تبدیل کردند، گفت: امروز نه‌تنها در ایران اسلامی و جهان اسلام، بلکه در جهان انسانیت این روز به‌عنوان یک روز مقدس در جهت مظلوم نوازی و ظالم ستیزی محسوب می‌شود.

وی افزود: به اذن پروردگار امسال نیز به هر شکلی که ستاد کرونا تصویب کند همه ما به صحنه می‌آییم تا اعلام کنیم هیچ‌گاه دست از جهاد در راه خدا برنمی‌داریم چون بیت‌المقدس عزیز کعبه و قبله مسلمین است و باید از زنگار دژخیمان اسلام و قرآن پاک شود و به اذن خدا به دامن اسلام بازگردد.

ماموستا محمدی در ادامه سخنان خود به نقش امام خمینی (ره) در احیای مسئله فلسطین با اعلام روز قدس اشاره کرد و گفت: هدف امام راحل از نام‌گذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به‌عنوان روز قدس و احیای مسئله فلسطین تنها ایران نبود بلکه جهان اسلام بود.

قبله مسلمین باید به دامن اسلام بازگردد

امام‌جمعه سابق اهل سنت قروه با بیان این‌که پیروزی انقلاب، حرکات و مواضع امام راحل در وهله اول در مسیر منفعت خواهی تمام انسانیت و در ادامه جهان اسلام بوده است، افزود: من به‌عنوان یک عالم سنی مذهب شافعی حضرت امام خمینی (ره) را تنها یک عالم شیعه و مسلمان نمی‌دانم بلکه ایشان یک عالم مسلمان، شیعی، آزادی‌خواه، مظلوم نواز و ظالم ستیز بودند که در راستای منافعی که قرآن شریف تبیین کرده و خداوند در پیام وحیاتی خود به پیامبر خدا ابلاغ کرده است حرکت کرده‌اند.

ماموستا محمدی در ادامه سخنان خود با تأکید بر ادامه راه امام خمینی (ره) گفت: ما با تأسی به حرکتی که امام راحل آغاز کردند بر این مسیر بسیار مستحکم اتحاد همانند گذشته مداومت خواهیم کرد تا انشا الله قبله مسلمین آزاد شود و به دامن اسلام بازگردد.

وی در ادامه سخنان خود با تأکید بر این‌که هر قدم عقب‌نشینی از این مسیر موجب جسارت بیشتر ظالم خواهد شد، گفت: ما در شرایط فشارهای اقتصادی و بیماری نباید هیچ‌گاه میدان را به نفع مستکبرین خالی کنیم بلکه همیشه باید پای‌کار باشیم تا به اذن خدا آمریکا هیچ‌گاه خیال بد به سرش نخورد.

یک‌قدم عقب نخواهیم نشست

ماموستا محمدی همچنین افزود: پس به اذن خدا همه فرامین بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی و رهبر معظم انقلاب را بر دیده می‌گذاریم و هیچ‌گاه یک‌قدم عقب نخواهیم نشست چون هر قدم عقب نشستن دشمن را جری‌تر، ظالم‌تر، گستاخ و پرروتر خواهد کرد و منافع ما را به خطر خواهد انداخت.

وی با اشاره به این‌که یک‌قدم عقب نشستن و کمرنگی در روز قدس به معنای جسور کردن دشمن و سپردن منافع نظام و مردم مسلمان به مستکبران است، ادامه داد: این عقب‌نشینی چیزی جز خلع سلاح و انهدام کامل منافع مردم مسلمان و مقاومت اسلامی چیزی نصیب ما نخواهد کرد و قطعاً اگر دشمن به اهداف خود دست پیدا کند وضعیت ایران را به بدتر از افغانستان و سوریه تبدیل خواهد کرد.

ماموستا محمدی با تأکید بر این‌که مستدام و مستحکم سر جای خود هستیم و به فرموده امام راحل بر دهان آمریکا خواهیم زد، افزود: راه نجات قدس تنها اتحاد مسلمانان و برجسته کردن نقاط اشتراک است.

تلاش دشمنان برای تفرقه در جهان اسلام

وی با بیان این‌که قبله مسلمانان، قرآن، دین، شهادتین و پیامبر ما یکی است و باید برجسته‌تر شود، بیان داشت: همه مسلمات شرعی ما مسلمانان مشترک است و نباید در فروع فقهی دخیل شوند و کاری با آن نداشته باشند، همان‌گونه که در میان مجتهدین در خصوص یک مطلب فرق است در میان مذاهب نیز فرق است و این نقطه قوت است و ضعف نیست، اما دشمنان این را ضعف ما می‌پندارند و آن را برجسته کرده و در جهت تفرق بین مسلمین استفاده می‌کنند.

ماموستا محمدی با تأکید بر این‌که هر مسلمانی باعث شکاف بین مسلمانان شود باید روز قیامت در بارگاه پروردگار پاسخگو باشد، ادامه داد: برخی حکام جهان عرب، مرتجع منطقه و حکام دست‌پرورده آمریکا هیچ تمایلی به حمایت از فلسطین ندارند، آن‌ها منافع اسلام را می‌فروشند تا منافع خودشان را خریداری کنند و برای آن‌ها حفظ منافع خودشان مهم است نه منافع اسلام.

حضور در صحنه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

وی خاطرنشان کرد: عموم مسلمین جهان بر این باور هستند که باید به فرموده‌های مقام معظم رهبری و امام راحل استقامت کرد و همان‌طور که این دو عزیز فرمودند پیش رفت تا ان‌شاءالله منافع ازدست‌رفته مسلمین مخصوصاً عزت مسلمین و سرزمین‌های ازدست‌رفته مسلمانان فلسطین به دامن اسلام بازگردد.

ماموستا محمدی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به این‌که در این روزها که ویروس کرونا ضعیف و کمتر موجب مرگ‌ومیر می‌شود حضور درصحنه و بزرگداشت روز قدس متناسب با شرایط کنونی یک واجب شرعی است و نباید فدای بعضی از مصالح شود، افزود: همان‌گونه که در مساجد حضور داریم و مردم نیز در خیابان‌ها حضور دارند باید با حفظ فاصله و رعایت پروتکل‌های بهداشتی درصحنه حضور پیدا کنند.

کلیدواژه ها :ایران جهان آمریکا
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking