۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۳۴

استاندارمرکزی:

دستگاه های اجرایی استان مرکزی برای جذب اعتبارات ملی تلاش کنند

دستگاه های اجرایی استان مرکزی برای جذب اعتبارات ملی تلاش کنند
اراک- استاندار مرکزی بر تلاش حداکثری تمامی دستگاه های اجرایی استان برای جذب اعتبارات ملی در سال ۹۹ تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید علی آقازاده پیش از ظهر پنج شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان مرکزی در اراک، اظهار کرد: روز جهانی قدس به عنوان یک پدیده جهانی و حرکت مردم در سراسر جهان شناخته شده و از هویت تاریخی برخوردار است.

وی ادامه داد: راهپیمایی روز جهانی قدس در طول چهل و چند سال گذشته در پایان ماه مبارک رمضان برگزار شده و اما روز قدس امسال متفاوت از سال‌های گذشته است و مردم با اعلام انزجار و نفرت نسبت به جنایت‌های کودک کش و ظلم آفرین رژیم غاصب صهیونیستی که هویت تاریخی ملت مظلوم فلسطین را تحت فشار قرار می‌دهند و حتی آن‌ها را به قتل می‌رسانند، در فضای مجازی فردا این مهم را به منصه ظهور می‌رسانند. بیانات رهبر معظم انقلاب در روز جهانی قدس امسال می‌تواند چراغ راه دیگری در راستای مبارزه با ظلم و ستم باشد.

آقازاده بیان کرد: روز قدس امسال نماد مقاومت است، سال‌های گذشته دهها هزار نفر در سطح شهرها و روستا با زبان روزه تنفر خود از رژیم بی هویت اعلام می‌کردند و فردا با استفاده از فضای مجازی و فرمایشات رهبری دفاع از مردم مظلوم فلسطین را با قدرت بیشتری بیان می‌کنند.

وی گفت: متأسفانه با وجود پیگیری‌های انجام شده در بودجه ۹۹ به استان‌ها اختیارات بیشتری داده نشد و به دستگاه‌های ملی اختیار بیشتری تعلق گرفت. با توجه به سال پایانی فعالیت دولت دوازدهم از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان انتظار می‌رود، از دستگاه‌های ملی خود برای جذب اعتبارات ملی تلاش کنند چرا که با وجود پیشرفت ۸۰ درصدی پروژه‌های بزرگ استان حیف است که ناتمام باقی بمانند.

آقازاده افزود: معاون هماهنگی عمرانی استانداری باید لیستی از پروژه‌های عمرانی قابل افتتاح و بهره برداری (نزدیک به ۸۰ پروژه) در سال ۱۴۰۰ را با همکاری فرمانداران تکمیل و تهیه کند تا در این حوزه به جمع بندی دست پیدا کنیم. دولت و سازمان برنامه و بودجه نیز در تلاش هستند تا تکمیل پروژه‌های نیمه تمام تا پایان دولت دوازدهم به اتمام برسد.

استاندار مرکزی بیان کرد: جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان‌ها در خصوص طرح‌های عمرانی ظرف ۱۵ روز آینده تشکیل شود و با ظرفیت اعتباری مشخص تا بتوان با یک برنامه ریزی آن‌ها را به بهره برداری رساند.

وی عنوان کرد: مشاور نزدیک به ۲۷ هکتار به طرح تفضیلی شهر تفرش اضافه کرده است و برای حدود ۱۰ درصد کمتر یا بیشتر این طرح به سرپرستی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، شورا و شهرداری شهر تفرش، اداره کل راه و شهرسازی و مشاور اختیار داده شد، که بررسی و کارشناسی لازم انجام دهند.

به گزارش مهر، در این جلسه طرح تجدید نظر شهر تفرش با ۱۵ رأی موافق تصویب شد.

کلیدواژه ها :ملی مرکزی برنامه
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking