۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۲

در گفتگو با خبرنگار مهر؛

سرانه تعداد تخت های بیمارستانی در آذربایجان غربی به ۱.۷ می رسد

سرانه تعداد تخت های بیمارستانی در آذربایجان غربی به ۱.۷ می رسد
ارومیه – رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: با اتمام و بهره‌برداری از بیمارستان‌های در دست اجرا تعداد تخت‌های بیمارستانی در استان به ۱.۷ رسیده و از متوسط کشوری فراتر می رود.

جواد آقازاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه طی ۴ سال اخیر تخت‌های بیمارستانی در استان بیش از هزار و ۵۰۰ تخت افزایش یافته است، افزود: شاخص تخت‌های بیمارستانی آذربایجان غربی ۱.۶ تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت است که این عدد پس از افتتاح بیمارستان جامع زنان ارومیه از متوسط کشوری فراتر خواهد رفت.

وی با بیان اینکه در آذربایجان غربی ۵ هزار و ۱۷۵ تخت بیمارستانی موجود است، افزود: هم‌اکنون سرانه تخت بیمارستانی در آذربایجان‌غربی ۱.۴ به ازای هر یک‌هزار نفر است، اگر سه بیمارستان در حال ساخت استان امسال تکمیل و به بهره‌برداری برسد، سرانه تخت‌های بیمارستانی با نرم ۱.۵۵، از متوسط کشوری بیشتر خواهد بود.

آقازاده بیان کرد: در حال حاضر بیمارستان ۲۵۰ تختخوابی «آیت‌الله خویی» در شهرستان خوی آماده افتتاح است و بیمارستان شهرستان تکاب نیز تا پایان سال‌جاری نیز به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه در بیشتر شهرهای استان بر حسب نیاز، بیمارستان در حال ساخت است، افزود: بیمارستان ۳۵۰ تختی در مهاباد، فاز توسعه بیمارستان‌های نقده، شاهین‌دژ، اشنویه و پیرانشهر هم اکنون در حال اجرا است که در افزایش سرانه تخت بیمارستانی استان نقش مهمی خواهند داشت.

آقازاده تصریح کرد: طی سال‌های اخیر طرح توسعه ۲۲۰ تخت عادی و ویژه در مرکز آموزشی درمانی امام خمینی ارومیه، ۱۰۰ تخت در مرکز آموزشی درمانی شهید مطهری ارومیه، توسعه ۱۳۸ تخت در بیمارستان شهید دکتر قلیپور شهرستان بوکان، توسعه ۱۰۰ تخت دربیمارستان حضرت فاطمه زهرا (س) شهرستان میاندوآب و توسعه ۳۶ تخت در بیمارستان شهید بهشتی چالدران، افزایش ۱۳۶ تخت مراقبتهای ویژه درشهرستانهای استان، به بهره برداری رسیده است.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking