۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱

100 درصد مردم همدان غربالگری کرونا شدند

100 درصد مردم همدان غربالگری کرونا شدند
رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان گفت: در مرحله دوم غربالگری کرونا توانستیم تمامی مردم شهرستان همدان را در شهر و روستاها مورد غربالگری قرار دهیم.
- اخبار استانها -

دکتر محمد خیراندیش در گفتوگو با خبرنگار تسنیم در همدان، اظهار داشت: علاوه بر پوشش صد درصدی مردم همدان در غربالگری کرونا، 9 و نیم درصد از میهمانان و افراد غیربومی را نیز از نظر خطر ابتلا به کرونا مورد بررسی قرار دادیم.

وی با بیان اینکه در این غربالگری افراد مشکوک و دارای علامت شناسایی و مورد پیگیری همکاران ما قرار گرفتند، ابراز کرد: کارشناسان بهداشتی برخی بیماران را به قرنطینه خانگی و بعضی را هم بر حسب نیاز و ضرورت به مراکز درمانی ارجاع می‌دهند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با اشاره به اینکه کارشناسان بهداشتی از طریق سامانه 4030 با مردم تماس می‌گیرند و وضعیت سلامتی خود و اطرافیانشان را از نظر ابتلا به کرونا جویا می‌شوند، تصریح کرد: علاوه بر این سامانه، همه مردم می‌توانند از طریق سایت salamat.gov.ir و تکمیل پرسشنامه از وضعیت سلامتی خود مطلع و راهنمایی های لازم را دریافت کنند.
 

ورودی‌های کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از انتقال کرونا کنترل می‌شودعلائم جدید کرونا؛ اسهال، استفراغ و شکم درد / مبتلایان دچار کاهش حس چشایی و بویایی می‌شوند‌خبر خوش کرونایی از خراسان رضوی / بیمارستان امام رضا(ع) از مرکز اختصاصی بیماران کرونایی خارج شد

خیراندیش از انجام تست کرونا در  مرحله دوم غربالگری خبر داد و گفت: در این مرحله از غربالگری برای بیماریابی و شناسایی خوشههای ابتلا، از همه افرادی که با بیمار در تماس و ارتباط  بودند تست کرونا گرفته می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه در روستا هم بیماریابی فعال را ادامه میدهیم، تصریح کرد: در صورت مشاهده موارد مبتلا و مشکوک، بهورز روستا مواردی را که نیاز به ارجاع داشته باشند به مراکز خدمات جامع سلامت هدایت می‌کند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان همدان با تاکید بر اینکه مراکز 16 ساعته ما همه روزه از ساعت 8 صبح تا 12 شب در حال خدمات رسانی به بیماران و موارد مشکوک کرونا هستند، گفت: این مراکز از تجمع جمعیت در بیمارستانها جلوگیری می‌کند.

کلیدواژه ها :موضوع دوم بهداشت
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking