۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۰

نماینده مجلس تونس : جنایات ترامپ در حق مردم فلسطین بی سابقه است

نماینده مجلس تونس : جنایات ترامپ در حق مردم فلسطین بی سابقه است
تهران- ایرنا- زهیر حمدی نماینده مجلس مردمی تونس روز پنجشنبه با اشاره به سیاست‌های رژیم‌های عربی در عادی‌سازی روابط با صهیونیست‌ها تاکید کرد، جنایات ترامپ علیه مردم فلسطین بی سابقه است و در این شرایط ملت‌های و دولت‌های اسلامی باید به وظیفه خود در دفاع از مردم فلسطین عمل کنند.

رهبر حزب جریان مردمی و نماینده مجلس مردمی تونس در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره روز قدس با اعلام این مطلب افزود : رئیس جمهوری کنونی آمریکا بیش از روسای جمهوری سابق این کشور در حق فلسطین و حقوق قانونی آن جنایت کرده است. سفارت واشنگتن را به قدس منتقل کرد و قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت. وی همچنین صهیونیست‌ها را به ساختن شهرک‌ها و الحاق اراضی فلسطینی به اسرائیل و نابودی اموال فلسطینیان تشویق کرد.

وی افزود: ملت‌ها و کشورهای اسلامی در قبال فلسطین مسئولیت دارند و باید در کنار مردم آن بایستند و با جنایت‌های صهیونیست‌ها علیه فلسطینیان مبارزه و از مقاومت به شکل‌های مختلف پشتیبانی کنند. این وظیفه اخلاقی، انسانی و سیاسی آنها در برابر فلسطین و مردم آن است.

حمدی افزود: با وجود همه گیری بیماری کرونا برخی از کشورها مناسبت های ملی و ویژگی خود را با وجود شرایط قرنطینه برگزار کردند و ما نیز با وجود اینکه دولت‌ها و ملت‌ها درگیر مقابله با کرونا هستند، مانعی برای پاسداشت روز جهانی قدس نمی بینیم.

 این مقام تونسی در ادامه گفت: بیشتر رسانه‌های عربی وابسته به نظام‌های حاکم سیاست دوستی و عادی‌سازی روابط با دشمن صهیونیستی را در پیش گرفتند و دیگر این رسانه‌های عربی اسلامی نقش مهمی در درگیری با صهیونیست‌ها و مقابله با تبلیغات گمراه‌کننده و تحریف‌آمیز رسانه های غربی ایفا نمی‌کنند. تنها تعداد کمی از رسانه های عربی و اسلامی آزاد و شفاف و متعهد به آرمان فلسطین نقش خود را در این درگیری و گسترش فرهنگ مقاومت و کشف واقعیت‌ها انجام می‌دهند.

 حمدی تصریح کرد: ایران در دوره رضا شاه پهلوی به ژاندارم آمریکا در منطقه معروف بود. از این رو انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۹۷۹  تحول راهبردی مهمی در موازین درگیری در سطح غرب آسیا و دنیا به شمار می‌رود؛ زیرا ایران نقش مهم و ویژه‌ای در سطوح سیاسی اقتصادی و فرهنگی دارد. امام خمینی قطب‌نمای سیاست ایران را از تسلیم شدن در برابر واشنگتن و همدستی با اسرائیل به کرامت ملی و دشمنی با صهیونیست‌ها تغییر داد.

وی تاکید کرد: اعلام روز جهانی قدس و پاسداشت سالانه آن در بسیج مردم و آزادگان جهان برای بالا بردن پرچم فلسطین و تقویت آگاهی و هوشیاری مردم در خصوص درگیری تاریخی با اسرائیل و تحکیم فرهنگ مقاومت و ایستادگی در برابر فرهنگ تسلیم شدن نقش بسیار مهمی دارد.

این مقام تونسی تاکید کرد: در مقطع کنونی وابستگی برخی نظام‌های عربی به غرب و عدول سیاست‌های آن‌ها از اهداف نزاع عربی با اسراییل برای تحقق آزادی، وحدت و عدالت اجتماعی بسیار عمیق شده است و این در حالی است که سیاست‌های خارجی کشورهای عربی با احساسات مردمانشان و مبانی آنها در خصوص آرمان فلسطین به هیچ وجه هم‌سو نیست.

 وی گفت:فلسطینی‌ها آسیب‌های ناشی از همراهی با اشغالگران غاصب را به طور مستقیم و زنده هر روز در زندگی خود می‌بینند. هرچه دوستی و نزدیکی کشورهای عربی به صهیونیست‌ها بیشتر می‌شود توحش و سرکوبگری صهیونیست‌ها نیز شدیدتر می‌شود و زیاده‌خواهی‌های آنها تمامی ندارد. دشمن به جز زبان زور نمی‌فهمد و و باید با روش های مختلف آن را مجبور به تسلیم کنیم.

حمدی ادامه داد: از زمان سفر انور سادات به قدس و امضای توافق شوم کمپ‌دیوید وضعیت امت اسلامی و عربی روزبه‌روز بدتر شد و ملت‌های عربی هیچ نتیجه و دستاوردی از این صلح دروغین با صهیونیست کسب نکردند. 

این نماینده مجلس تونس تصریح کرد: امروز نیز شاهد عادی‌سازی بیشتر روابط برخی کشورهای عربی از جمله امارات با صهیونیست‌ها هستیم که آثار آن به طور فاجعه آمیز و خطرناک بر موازین درگیری میان دو طرف انعکاس خواهد یافت و فلسطینی‌ها در این میان راهی به جز مقاومت ندارند.

وی در پایان تاکید کرد، ملت‌های عربی نیز باید با موج عادی‌سازی روابط با اسرائیل و اصرار دولتمردان خود برای دوستی با این رژیم مقابله کنند و این تنها راه راهبردی به سوی آزادی و وحدت است.

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking