۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۰

فروش گونه‌های جانوری وحشی در آذربایجان‌غربی ممنوع است

فروش گونه‌های جانوری وحشی در آذربایجان‌غربی ممنوع است
ارومیه- ایرنا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: طبق ضوابط و قوانین شکار و صید، نگهداری و فروش گونه‌های ممنوعه وحشی از قبیل سنجاب، کبک و سهره ممنوع است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

رضا خیری روز پنج‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: هم اکنون برخی متخلفان اقدام به صید این گونه‌ها و فروش آنها و حتی ارسال به کشورهای همسایه می‌کنند که محیط زیست استان با جدیت کامل این موارد را رصد و با آن برخورد جدی می‌کند.

وی درباره فروشندگان متخلف گونه‌های ممنوعه در ارومیه نیز بیان کرد: این افراد، ۱۰ نفر فروشنده پرنده بودند که در پی گزارش مردمی مبنی بر فروش سنجاب و سهره طلایی در مغازه آنان ماموران بعد از اخذ مجوز قضایی به محل اعزام شدند.

وی بیان کرد: پس از بازرسی از پاساژ پرندگان ارومیه، ۲ بطانه سنجاب از یک مغازه و هفت سهره طلایی از سایر مغازه‌ها کشف شد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان‌غربی گفت: بار نخست برای این فروشندگان اخطار صادر و تعهد کتبی از آنان اخذ شد ولی بار دوم به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

به گزارش ایرنا، سهره های طلایی پرنده‌ای کوچک جثه و اندکی کوچکتر از گنجشک با دم چنگالی شکل و منقار مخروطی و باریک است.

این پرنده در باغ ها، پارک ها، کشتزارها، بوته زارها و دره های پوشیده از درخت تا ارتفاع دو هزار و ۲۰۰ متری به سر برده و زمستان ها در کشتزارها و مزارع باز و علفزارها دیده می‌شود و بر روی درختان آشیانه می‌سازد.

گونه سهره متنوع بوده و سهره معمولی، سهره سرسیاه و سهره کوهی از جمله گونه‌های آن است ولی سهره معمولی از همه معروف‌تر است.

کلیدواژه ها :غرب ارومیه آذربایجان
منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking