۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۱۶

قدس، توسط یاران شهید سلیمانی آزاد می‌شود

قدس، توسط یاران شهید سلیمانی آزاد می‌شود
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: همان طور که در آزادسازی خرمشهر «محمد جهان آرا» نبود و این آزادسازی توسط یاران و فرزندان جهان آرا انجام شد، روزی هم خواهد رسید که قدسِ شریف توسط فرزندان و یاران شهید سلیمانی آزاد می‌شود.

محمد جواد ابطحی در گفت و گو با ایسنا در خصوص اهمیت زنده نگه داشته روز قدس با توجه به برگزار نشدن رهپیمایی در این روز، اظهار کرد: با توجه به اهمیت راهبردی و استراتژیک روز قدس برای امت اسلامی و نظام جمهوری اسلامی ایران به هر شکل ممکن باید این روزِ تاریخی گرامی داشته شود، اما امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا مسئولان تصمیم گرفتند راهپیمایی برگزار نشود، هر چند بنده در مجلس هم اعتراض کردم که اگر قرار است راهپیمایی روز قدس برگزار نشود چگونه ۲۰۰ نماینده مجلس بدون ماسک و در فضای بسته تجمع می کنند؟

وی افزود: با رعایت پروتکل های بهداشتی می شد راهپیمایی امسال را نیز برگزار کرد، اما به هر حال باید طبق فرمان مقام معظم رهبری که فرمودند به توصیه کارشناسان بهداشتی عمل کنید ما هم باید تابع دستورات و توصیه های بهداشتی باشیم.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال رسانه‌های جمعی کشور باید بیشتر از گذشته به روز قدس بپردازند، گفت: رسانه ملی به خوبی برنامه های خود را به روز قدس و گرامیداشت این روز اختصاص داده است و باید رسانه های دیگر هم اقدامات تبلیغی زیادی برای روز قدس داشته باشند و به نقد و بررسی در خصوص مخاطراتی که رژیم صهیونیستی برای دنیای اسلام به وجود آورده است بپردازند.

ابطحی ادامه داد: معتقدم دستگاه هایی مانند آموزش و پرورش و وزارت علوم باید به شکل جدی با تهیه بروشورهای تبلیغاتی وارد کار می شدند. یکی دیگر از کارهایی که می توان انجام داد نصب پرچم فلسطین و قدس بر سر در ادارات و خیابان های شهرها است تا این روز بهتر گرامی داشته شود.

وی گفت: روز قدس باید نمودِ خارجی داشته باشد و در شهرها مشخص باشد که این روز گرامی داشته می شود. همان گونه که چهره شهرها را در ایام مختلف سال برای زیباتر شدن تغییر می دهیم لازم است که شهرداری‌ها هم پرچم فلسطین را در میادین نصب کنند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امیدواریم سال آینده روز قدس را با کیفیت و کمیت بهتری گرامی بداریم، گفت: با وحدت مسلمانان و کمک تمام آزادی خواهان جهان اسرائیل از صحنه روزگار محو خواهد شد چرا که هر روزی که این رژیم دوام بیاورد ظلم هم گسترش بیشتری پیدا می کند.

ابطحی افزود: سپاه پاسداران باید در روز قدس به آتش افشانی آسمان بپردازد تا این روز بهتر گرامی داشته شود.

وی در خصوص وظیفه کشورهای اسلامی در قبال مردم فلسطین، تصریح کرد: معتقدم برخی دولت ها و مرتجعان منطقه سر سپرده صهیونیست‌ها هستند و می توان گفت بقای آنان با اجازه رژیم صهیونیستی است. این ملت های مسلمان هستند که باید طبق گفته امام خمینی(ره) «از ملت مجاهد ایران الگو بگیرند». الگو گرفتن به این معنا است که این ملت‌ها از دولت های خود مسئله قدس و فلسطین را مطالبه کنند و از حکومت‌های خود بخواهند در قبال رژیم صهیونیستی موضع گیری مناسبی کنند تا این رژیم نتواند در پایتخت برخی کشورهای اسلامی دفتر تاسیس کند.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی، گفت: معتقدم بزرگترین مشکل کنونی نه تنها رژیم صهیونیستی بلکه کشورهای مرتجع عربی وابسته هستند که سبب طول عمر این رژیم غاصب شده اند. پادشاه اردن مجبور شد در قبال خواست ملت خود عقب نشینی کند و مواضع دوستانه با اسرائیل اتخاذ نکند. بنابراین با ورود نخبگان کشورهای اسلامی، دانشجویان انقلابی و علما می توان صحنه را عوض کرد و در برخی کشورهای اسلامی امکان برپایی راهپیمایی با شکوه در روز قدس وجود دارد.

ابطحی خاطرنشان کرد: امسال روز قدس بدون حضور سردار سلیمانی گرامی داشته می شود. همان طور که در آزادسازی خرمشهر «محمد جهان آرا» نبود و این آزادسازی توسط یاران و فرزندان جهان آرا انجام شد، روزی هم خواهد رسید که قدس شریف توسط فرزندان و یاران شهید سلیمانی آزاد می شود و قدس به آغوش جهان اسلام باز خواهد گشت.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :مجلس دهم سلیمانی رسانه
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking