۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹

ورودی‌های کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از انتقال کرونا کنترل می‌شود

ورودی‌های کهگیلویه و بویراحمد برای جلوگیری از انتقال کرونا کنترل می‌شود
استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه هم‌اکنون چند بیمار خوزستانی در بیمارستان‌های ما بستری هستند، گفت: با همکاری هلال احمر، بهداشت و درمان و نیروی انتظامی باید همه مسیرها کنترل شود تا افراد بیمار و دارای علائم کرونا وارد استان ما نشوند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، حسین کلانتری‌ ظهر امروز در نشست شورای اداری کهگیلویه وبویراحمد به تصمیم هوشمندانه و با جامعیت رهبر کبیر انقلاب اسلامی برای نامگذاری جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز قدس اشاره کرد و اظهار داشت: علت انتخاب ماه مبارک رمضان این بوده ‌که جهان اسلام چه تشیع و چه تسنن در این ماه روزه‌دارند و علت نام‌گذاری جمعه آخر هم این است که همه، شب‌های قدر را درک کرده باشند و امام، با این فضیلت‌ها، جهان اسلام را به حرکت درآوردند و امروز می‌بینیم که هر روز این شور و نگاه امت‌های مسلمان به فلسطین بیشتر می‌شود.

وی با بیان اینکه دفاع از فلسطین دفاع از حق و اسلام است و آنهایی که از اسرائیل حمایت می‌کنند در جبهه کفر هستند به تدابیر اندیشیده شده برای گرامی‌‌داشت روز قدس امسال اشاره داشت و افزود: در جاهایی که نماز جمعه برقرار است فریاد مظلومیت ملت فلسطین منعکس می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر را از دیگر مناسبت‌های پیش‌رو عنوان و بیان کرد: سوم خرداد به عنوان یک روز ماندگار، پرافتخار و حماسی در تقویم تاریخ کشور ما ثبت شده است.

کلانتری با بیان اینکه سال 99 با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده است، گفت: همه ما باید در راستای خدمت‌گزاری به مردم حرکت کنیم و لازم است مدیران ارتباطات مردمی خود را تقویت کرده و
فرمانداران و بخشداران ملاقات‌های مردمی، بازدیدهای چهره به چهره، ده‌گردشی و مواردی از این قبیل را در دستورکار خود قرار دهند.

کلانتری با تاکید بر اینکه باید تلاش کنیم ظرفیت‌های خالی استان در حوزه‌های مختلف مانند کشاورزی، خدمات و صنعت را تکمیل کرده و ظرفیت‌های جدید ایجاد کنیم، عنوان کرد: بسیاری کارها را می‌توان بدون نیاز به  منابع زیاد، در درون استان انجام داد و ما در جشنواره شهید رجایی امسال از دستگاهی به عنوان نمونه یاد می‌کنیم که بتواند سرمایه‌گذار را جذب کرده و بخش خصوصی را پای کار بیاورد.

وی تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام را از مهم‌ترین اولویت‌های استان عنوان کرد و ادامه داد: در حوزه مسکن اقداماتی در دولت‌های نهم و دهم شروع شد که 60 درصد آن در دولت تدبیر و امید انجام گرفت و امروز شاهد این هستیم که 16 هزار واحد مسکن در آستانه واگذاری است.

علائم جدید کرونا؛ اسهال، استفراغ و شکم درد / مبتلایان دچار کاهش حس چشایی و بویایی می‌شوند‌مهلت ارسال آثار به جشنواره رسانه‌ای کرونایی «تب‌ریز» تمدید شدنمایش خیابانی پیشگیری از کرونا در کرج اجرا شد

کلانتری از دستگاه‌های اجرایی استان خواست پروژه‌ها را به صورت جدی دنبال کنند و گفت: بالغ بر هشت هزار میلیارد تومان در حوزه نیرو در استان کار در حال انجام است و امسال کار ساماندهی و احداث بالغ بر 13 هزار واحد مسکن را در دستورکار داریم که این واحدها در سال 1399به بهره‌برداری می‌رسد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال 1400، استان کهگیلویه و بویراحمد استان سبز کشور تبدیل می‌شود و گازرسانی به همه روستاها به اتمام می‌رسد.

کلانتری به بحث بیماری کرونا اشاره داشت و ابراز کرد: تاکنون به همت مردم و تلاش نظام سلامت ما و همکاری‌های ستاد استانی، کمترین تلفات را داشتیم و در بین 31 استان کشور تنها استانی هستیم که تلفات آن تک رقمی است.

وی به کمک‌های ویژه دولت تدبیر و امید و ستاد ملی کرونا به استان اشاره داشت و عنوان کرد: تاکنون بالغ بر 500 میلیارد ریال ابلاغ اعتبار در این زمینه داشته‌ایم و همچنین مقرر شده است که یک سری امکانات و تجهیزات ویژه به استان کمک می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کرونا هنوز تمام نشده و فعلا باید با این ویروس زندگی کنیم، گفت: حفظ سلامت مردم برای ما اولویت است اما اول خود مردم باید رعایت کنند و بعد با توجه به اینکه استان خوزستان وارد پیک قرمز شده با  توجه به تعامل مردم دو استان نگرانی‌هایی وجود دارد.

کلانتری با اشاره به اینکه هم‌اکنون چند بیمار خوزستانی در بیمارستان‌های استان بستری است، گفت: با همکاری هلال احمر، بهداشت و درمان و نیروی انتظامی باید همه مسیرها کنترل شود تا افراد بیمار و دارای علائم کرونا وارد استان ما نشوند.

وی از منع امکان اسکان گروهی در استان خبر داد و گفت: تدابیر لازم اتخاذ شده اما با  توجه به اینکه انتقال ویروس کرونا فرد به فرد است مردم باید همچنان همکاری کرده، لوازم حفاظت شخصی داشته باشند و از حضور در تجمعات خودداری کنند.

کلیدواژه ها :حوزه
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking