۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۹

امام جمعه همدان: وجود جاذبه‌های تاریخی در همدان سبب رونق صنعت گردشگری می‌شود

امام جمعه همدان: وجود جاذبه‌های تاریخی در همدان سبب رونق صنعت گردشگری می‌شود
نماینده ولی فقیه در استان همدان گفت: ما کمتر شهری در دنیا به قدمت همدان داریم و وجود چنین جاذبه‌های تاریخی در همدان می‌تواند منجر به رونق صنعت گردشگری شود پس باید برای ثبت جهانی تپه هگمتانه و دیگر آثار واجد ارزش تلاش بیشتری کرد.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، آیت الله حبیب الله شعبانی نماینده ولی‌فقیه در استان همدان به مناسبت هفته میراث فرهنگی از بخش‌های مختلف تپه باستانی هگمتانه، موزه این مجموعه و موزه منطقه‌ای در حال ساخت غرب کشور بازدید و بر ثبت جهانی تپه هگمتانه تاکید کرد.

امام جمعه همدان در ابتدای این بازدید با تبریک هفته میراث فرهنگی به همه فعالان این حوزه اظهار داشت: زحمات فراوانی برای احیا و زنده نگه داشتن تمدن و فرهنگ کهن این استان کشیده شده که قابل تقدیر است.

‌«آثار تاریخی و فرهنگی شهر همدان» به روایت اسناد و شواهداز گوشه و کنار ایلام| از دستگیری حفاران غیرمجاز آثار تاریخی تا بازگشت گرد و غبار به آسمان استانآثار تاریخی جدید در کوهدشت شناسایی و ثبت ملی می‌شود

 وی افزود: امروز در جریان این دیدار با شگفتی‌های فراوانی مواجه شدم که از هزاران سال پیش به یادگار مانده است و نشان از آن دارد که انسان‌ها با تمام محدودیت‌هایی که وجود داشته، چه تلاش وافری برای شکل‌گیری تمدن بشری داشته‌اند.  

شعبانی اظهار داشت: بنده امروز در این بازدید به یاد مضامین ارزشمند قرآنی افتادم که می‌فرماید "شما که امروز خیلی ادعا دارید، گذشتگان شما خیلی قدرتمند و قوی‌تر بودند اما اکنون دیگر نیستند" این آیه امروز واقعاً اینجا ظهور و بروز دارد.

امام جمعه همدان از همه مردم ایران و نیز مردم استان همدان خواست تا از این مجموعه تاریخی بازدید کرده و با فرهنگ و تمدن بزرگ ایران و همدان بیشتر آشنا شوند. 

وی افزود: وجود آثار تاریخی هم‌چون تپه هگمتانه در استان نشان می‌دهد که همدان یک استان با فرهنگ و تاریخ کهن است و این جای شکرگزاری دارد و ما باید قدر این نعمت را در استان بدانیم.

شعبانی گفت: ما کمتر شهری در دنیا به قدمت همدان داریم و وجود چنین  جاذبه‌های تاریخی در همدان می‌تواند منجر به رونق صنعت گردشگری شود و باید برای ثبت جهانی تپه هگمتانه و دیگر آثار واجد ارزش ما تلاش دو چندان شود.

کلیدواژه ها :آثار
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking