۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۸

میراث فرهنگی مهاباد نسبت به استفاده از خانه‌مسافرهای غیرمجاز هشدار داد

میراث فرهنگی مهاباد نسبت به استفاده از خانه‌مسافرهای غیرمجاز هشدار داد
مهاباد- ایرنا- سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گفت: اجاره هرگونه منزل شخصی به مسافران جهت اقامت ممنوع بوده و در صورت مشاهده، پلمب خواهد شد.

غلامرضا عبده روز پنج‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تداوم برخورد با فعالیت غیرمجاز سوئیت‌های پذیرش مسافر در مهاباد افزود: هیچ گونه مجوزی مبنی بر اجاره منازل مسکونی به مسافران وجود ندارد و افرادی که به هر بهانه منازل را در اختیار مسافران قرار دهند، تخلف کرده و با خاطیان برخورد قانونی می شود.

وی ادامه داد: افرادی در سطح شهر شناسایی شده که بالای ۱۰ منزل را با مبالغ کم در اختیار گرفته و آن را برای اقامت شبانه در اختیار مسافران و مشتریان قرار داده که به طور قطع این منازل رصد و پیگیری خواهند شد.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه فعالیت این منازل خالی در این شهرستان موجب بروز برخی مشکلات بهداشتی، اقتصادی و اجتماعی در حوزه گردشگری شده و در برخی موارد هم کمبود خانه‌های استیجاری برای شهروندان ایجاد کرده که براین اساس برخورد با آنها در دستور کار ویژه اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قرار گرفته است.

رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون پنج خانه مسافر غیرمجاز در سطح شهرستان پلمب شده و سال گذشته نیز در همین ارتباط ۱۶ خانه مسافر شناسایی و پلمب شده بود.

عبده بیان کرد: شهروندان هم می‌توانند در صورت مشاهده چنین مواردی مراتب به اطلاع اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مهاباد گزارش دهند.

وی از مسافران و گردشگران مهاباد نیز خواست در صورت تمایل به اقامت در این شهرستان در هتل‌ها و مهمانپذیرهای دارای مجوز اسکان پیدا کنند.

عبده یادآور شد: در این شهرستان پنج هتل، سه مهمانپذیر، یک هتل آپارتمان و سه اقامتگاه بوم‌گردی در مجموع با ۴۱۷ تخت فعال وجود دارد.

هتل‌های مهاباد از نوع یک تا چهار ستاره است که دارای ۱۳۵ اتاق فعال بوده و سه مهمانپذیر نیز با درجه ممتاز وجود دارد که دارای ۵۶ اتاق با ۱۴۷ تخت است؛ در این شهرستان همچنین یک هتل آپارتمان نیز با ۱۲ سویت و ۳۶ تخت فعالیت دارد.

مهاباد با داشتن ۹۲ اثر تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی همچنین جاذبه‌های گردشگری چون سد مهاباد، غار سهولان، تالاب بین‌المللی و سایت پرنده‌نگری کانی‌برازان، موزه و حمام میرزارسول، تخته سنگی فقره‌قا، برده‌کنته و مسجد جامع یکی از مهمترین قطب‌های گردشگری در غرب کشور به شمار می‌رود.

منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

website tracking