۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷

هانی‌زاده در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

سفارت ایران در فلسطین، تقابلی با جریان های سازش‌کار با صهیونیست‌ها است

سفارت ایران در فلسطین، تقابلی با جریان های سازش‌کار با صهیونیست‌ها است
کارشناس مسائل بین‌الملل گفت: افتتاح نمادین سفارت ایران در غزه می تواند تقابلی با جریان های سازش‌کار عرب در فلسطین اشغالی و منطقه تلقی شود.

تاسیس سفارت ایران در فلسطین، تقابلی با جریان های سازشکار عرب با صهیونیست‌هاحسن هانی‌زاده کارشناس مسائل بین‌الملل در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاسیس سفارت ایران در فلسطین گفت: مصوبه مجلس شورای اسلامی برای تاسیس سفارت مجازی ایران در فلسطین، اراده و خواست مردم فلسطین است؛ زیرا جمهوری اسلامی ایران در ۴۰ سال گذشته به دلیل دفاع سیاسی، اجتماعی و رسانه‌ای از ملت فلسطین، همواره فشار‌های بین‌المللی زیادی به ویژه از سوی آمریکا متحمل شده است.

او افزود: به همین دلیل مردم فلسطین در سال‌های اخیر به ویژه پس از آنکه رژیم‌های مرتجع عرب مانند عربستان سعودی، بحرین و امارات متحده عربی درصدد عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی بر آمدند، خواستار حضور ایران در فلسطین اشغالی بودند.

هانی زاده با اشاره به مصوبه مجلس شورای اسلامی جهت تاسیس سفارت مجازی ایران در فلسطین، اظهار کرد: به همین دلیل مجلس شورای اسلامی اخیرا تصمیم گرفت سفارتخانه ایران را در فلسطین اشغالی و غزه، در مقابل سفارتخانه‌های رژیم صهیونیستی که بناست در آینده نزدیک در بحرین، امارات و عربستان تاسیس شود، افتتاح کند.

این کارشناس مسائل بین الملل با بیان اینکه تاسیس سفارتخانه ایران در فلسطین نمادین خواهد بود، ادامه داد: برای نخستین بار است که به دلیل شیوع بیماری کرونا راهپیمایی روز قدس برگزار نمی‌شود و افتتاح نمادین سفارت ایران در غزه می‌تواند تقابلی با جریان‌های سازش‌کار عرب در فلسطین اشغالی و منطقه تلقی شود.

بیشتر بخوانید: 

فلسطین، موضوع محوری برای جهان اسلام/ بزرگ‌ترین چالش رژیم صهیونیستی، بحران مشروعیت است وزارت خارجه بیشترین تعامل را با مجلس دارد تنها راه عزت، اقتدار و پیروزی، مقاومت قهرمانانه است

گفتنی است وزارت امور خارجه و دولت کشورمان بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی، مکلف شدند طی ۶ ماه سفارتخانه مجازی ایران در فلسطین اشغالی را تاسیس کنند.

کلیدواژه ها :خبرنگار
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking