۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴

آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان در لرستان

آغاز طرح سنجش سلامت جسمانی نوآموزان بدو ورود به دبستان در لرستان
رئیس آموزش وپرورش استثنایی لرستان گفت: سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در استان از ابتدای مردادماه سال جاری آغاز خواهد شد.

امیر اسماعیلی امروز یکم خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: فعالیت پایگاه‍‌های سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان که در سال‌های گذشته در خرداد ماه انجام می‌شد به دلیل شیوع کرونا ویروس امسال با تاخیری دوماهه در استان آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه تغییراتی در شیوه اجرا رسما در مرداد ماه آغاز می‌شود، اضافه کرد: کاهش تعداد مراجعین روزانه در پایگاه‌ها به دلیل ضرورت رعایت پروتکل‌های بهداشتی منطبق بر تصمیمات و برنامه‌های ستاد کرونا از جمله این تغییرات است.

رئیس آموزش وپرورش استثنایی لرستان گفت: در سال‌های گذشته پایگاه‌ها در سه مدل الف، ب و ج به صورت روزانه مبادرت به پذیرش نوآموز می‌کردند که در سالجاری تمامی پایگاه‌های سراسر کشور و استان  ملزم به پذیرش حداکثر ۲۰ نفر در روز با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی بوده و در مجموع یک ساعت به فعالیت روزانه پایگاه‌ها افزوده خواهد شد.

اسماعیلی عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود با هدف جبران کاهش اجباری تعداد مراجعین در برخی شهرها ۴ پایگاه  به مجموع پایگاه‌های استان افزوده شود.

وی در خصوص سنجش نوآموزان پیش دبستانی  با بیان اینکه با هدف کاهش مراجعات و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی سنجش نوآموزان پیش دبستانی مهرماه و در طی سال تحصیلی انجام می‌شود، تصریح کرد: جزییات بیشتر پس از ارسال دستورالعمل ستاد اجرایی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود و با تشکیل اولین جلسه تمهید مقدمات اجرای طرح سنجش کود کان بدو ورود به دبستان که به زودی برگزار و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking