۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۹

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان:

۸۰ درصد چاه‌های استان سمنان مجهز به کنتور هوشمند شد

۸۰ درصد چاه‌های استان سمنان مجهز به کنتور هوشمند شد
سمنان- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان با تأکید بر لزوم جلوگیری از مصرف بی‌رویه آب گفت: ۸۰ درصد چاه‌های استان مجهز به کنتور هوشمند شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، ایرج حیدریان ظهر پنجشنبه در جلسه شورای حفاظت از منابع آب استان سمنان بابیان اینکه رفع چالش کم‌آبی در کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت در استان برنامه‌ریزی‌شده است که با افزایش همدلی مسئولان این طرح‌ها در گام اجرایی قرار می‌گیرد، اظهار داشت: اکنون ۸۰ درصد از چاه‌های استان، مجهز به کنتور هوشمند شده است.

وی با اشاره به اینکه کلنگ زنی سد فینسک در آینده نزدیک انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: آغاز عملیات اجرایی این طرح در قالب (الف-ب) در استان با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس‌جمهور انجام می‌شود.

تدوین برنامه سازگاری با کم‌آبی استان سمنان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان بابیان اینکه سد فینسک از طرح‌های مهم عمرانی در استان است، افزود: با تکمیل آن برای تأمین آب آشامیدنی شهرستان‌های سمنان، مهدی‌شهر و سرخه اقدام خواهد شد.

حیدریان از تدوین برنامه سازگاری با کم‌آبی استان سمنان خبر داد و گفت: این برنامه از سال ۹۷ با تصویب کلیات آن توسط هیئت‌وزیران در دستور کار قرار گرفت و تصویب این طرح در نشستی که با حضور چهار وزیر و دو معاون رئیس‌جمهوری انجام خواهد شد، در مرحله نوبت تعیین زمان برای برگزاری جلسه قرار دارد.

وی یادآور شد: برنامه سازگاری با کم‌آبی استان سمنان از سوی استاندار به وزارت نیرو ارسال شد و در قالب طرح‌های مختلف برای رفع چالش کم‌آبی اقدام می‌شود.

کاهش ۳۰ درصدی میزان مصرف آب در بخش کشاورزی استان سمنان

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای سمنان بابیان اینکه بر اساس سند سازگاری با کم‌آبی باید در ۱۰ سال میزان مصرف آب در بخش کشاورزی، ۳۰ درصد کاهش یابد، اضافه کرد: باید با رهیافت‌های اصولی این طرح در گام اجرایی قرار گیرد.

حیدریان با اشاره به اینکه لزوم افزایش میزان تولیدات در بخش کشاورزی استان سمنان بیان کرد: اجرای سند سازگاری با کم‌آبی در استان اجتناب‌ناپذیر است و باید تمامی دستگاه‌های اجرایی، بخش تولید و صنعت برای اجرای آن پای‌کار باشند.

منبع : مهر

بازتاب این خبر در رسانه ها

پربازدیدترین امروز

website tracking