۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۷

آلمان: لزوم پاسخ مشترک اروپایی به بحران کرونا/ اروپا باید مستقل شود

آلمان: لزوم پاسخ مشترک اروپایی به بحران کرونا/ اروپا باید مستقل شود
وزیر امور خارجه آلمان بر لزوم پاسخ مشترک اروپایی به بحران کرونا و استقلال روزافزون این اتحادیه در همه زمینه‌ها تاکید کرد.
- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، "هایکو ماس"، وزیر امور خارجه آلمان در گفتگو با روزنامه "دی ولت" آلمان درباره ابزار قرار گرفتن اعتراضات ضد محدودیتهای کرونایی از طرف گروه های افراطی هشدار داده و درباره توافق میلیاردی اخیر بین مرکل و ماکرون برای مبارزه با عواقب اقتصادی بحران کرونا گفت: این یک پیشرفت واقعی است که آلمان و فرانسه با هم در اروپا مسئولیت در این باره را بر عهده گرفته‌اند. ما می خواهیم از کشورهایی حمایت کنیم که به شدت از این بحران آسیب دیده‌اند. این به نفع مردم آلمان است که همه از این بحران به خوبی خارج شوند. این به نفع اقتصاد صادرات محور ما هم است.

وی از توافق با مرکل درباره این بسته میلیاردی در ائتلاف بزرگ سخن گفته و در بخش دیگری از این گفتگو تصریح کرد: شرایط فعلی با بحران مالی و بحران یورو به هیچ وجه قابل قیاس نیست. این بیماری همه گیر یک شوک خارجی است که همه کشورهای این اتحادیه را از نظر اقتصادی به روشی مشابه و بی تقصیر آسیب رسانده است.

هایکو ماس در بخش دیگری از این گفتگو درباره اختلاف نظرهایی که در اتحادیه اروپا درباره طرح مشترک مرکل و ماکرون وجود دارد گفت: من بر این عقیده‌ام که ما به یک پاسخ مشترک اروپایی به بحران کرونا نیاز داریم. ما به صورت گسترده پیشنهادات خود را با این هدف ارائه داده‌ایم که یک توافق گسترده درباره آن را امکان پذیر کنیم. در این صورت همه ما در پایان سود خواهیم برد. من خوشبین هستم که در نهایت به توافقی در این راستا دست خواهیم یافت.

تأکید مرکل بر رویکرد چندجانبه‌گرایانه در دوران کروناماه رمضان متفاوت برای مسلمانان پکن در سایه کرونا+تصاویرهشدار سازمان جهانی بهداشت درباره توصیه ترامپ: داروی مالاریا تأثیری بر کرونا نداردرایزنی‌های سفیر ایران با مقامات روس درباره کرونا و مسائل منطقه‌ای

وی درباره تشدید نژاد پرستی و ایده های پوپولیستی در اروپا هشدار داده و آن را برای این اتحادیه بسیار خطرناک ارزیابی کرده و درباره ابزار قرار گرفتن اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی توسط این گروه ها برای محقق کردن اهداف خود هشدار داد.

ماس در بخش دیگری از این گفتگو تاکید کرد که اروپا باید روی شایستگی ها و قدرت خود تکیه کند. این امر در درجه اول به این مفهوم است که در زمینه زیر ساخت های مهم و فناوری های آینده از وابستگی دیگران خارج شویم. ما به یک اروپای مستقل نیاز داریم. در این راستا ما باید دائما در زمینه تحقیق و توسعه سرمایه گذاری کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش همچنین بر لزوم ایجاد جهانی عاری از تسلیحات هسته‌ای تاکید کرده و گفت: ما همه اقدامات لازم را در پیش خواهیم گرفت تا موضوع خلع سلاح را دوباره در دستور کار بین‌المللی قرار دهیم.

هایکو ماس در بخش دیگری از این گفتگو از تلاش های خود و مذاکراتش با کشورهای مختلف برای لغو هشدارهای سفر کرونایی خبر داده و ابراز امیدواری کرد که این هشدارهای سفر حداقل در اتحادیه اروپا بعد از 14 ژوئن لغو شود.

وی در عین حال گفت که تعطیلات تابستان امسال در بحران کرونا دیگر مانند سال های قبل نخواهد بود.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking