۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۶

هواشناسی آذربایجان‌غربی نسبت به وزش باد شدید هشدار داد

هواشناسی آذربایجان‌غربی نسبت به وزش باد شدید هشدار داد
ارومیه- ایرنا- رییس اداره پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: طبق نقشه‌های پیش‌یابی و پیش‌بینی در استان وزش باد شدید توام با گرد و غبار محلی از روز جمعه در استان آغاز می‌شود.

مهدی صابری روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این پدیده تا اواسط هفته بعد در استان ادامه دارد و احتمال آسیب به سازه های موقت و سقوط اشیای سبک نیز دور از انتظار نیست.

وی توصیه کرد: محکم سازی سازه‌های موقت و دوری از سازه‌های غیرمقاوم و اجتناب از صعود به ارتفاعات مورد توجه شهروندان باشد.

صابری بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود روند افزایش دما که از هفته قبل آغاز شده امروز هم ادامه داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مقدار اندکی بارش در میاندواب (۰.۴ میلیمتر) گزارش شده، افزود: روز یکشنبه هفته آینده نیز موج بارشی ضعیفی وارد استان می‌شود و در ساعات بعد از ظهر مناطق شمالی استان تحت تاثیر آن قرار می‌گیرند.

صابری با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: در این مدت پلدشت با ۲۹ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین و تکاب با دمای پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر سردترین شهر استان بود.

به گزارش ایرنا روند افزایشی دما از هفته گذشته آذربایجان‌غربی را فرا گرفته است.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه در این استان در حدود ۳۴۰ میلی‌متر است.

پیرانشهر و سردشت جزو شهرهای پر بارش این استان با سالانه ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی‌متر بارندگی محسوب شده و بارش‌های استان از شهریورماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه دارد.

به علت کشاورزی بودن شغل اغلب مردم منطقه گزارش‌های هواشناسی جزو اخبار بااهمیت برای ساکنان این استان است چرا که تمامی فعالیت‌های کشاورزی را از کاشت داشت و برداشت براساس آن برنامه‌ریزی و اجرا می‌کنند.

کلیدواژه ها :غرب آذربایجان
منبع : ایرنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking