۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۵

سوژه ارسالی شهروند خبرنگار؛

پیگیری اشکالات وارده به بخش نقشه سایت شهرداری قم

پیگیری اشکالات وارده به بخش نقشه سایت شهرداری قم
به دنبال درخواست بسیاری از کاربران برای توضیح درباره تاثیر باز کردن نقشه شهرداری قم بر روی سابقه جست‌وجوی مرورگر، پیگیری‌های لازم صورت گرفت.

به گزارش حوزه دنیای ارتباطات گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، پیام‌های متعددی از سوی شهروند خبرنگاران باشگاه خبرنگاران جوان مبنی بر وجود ایراداتی در قسمت مشاهده نقشه سایت شهرداری قم ارسال شده بود.

شهروندان در این گزارش‌ها اظهار داشتند که پس از باز کردن صفحه نقشه شهر قم، امکان بازگشت برای آن‌ها وجود ندارد و همچنین پس از جست‌وجو در این نقشه، سابقه جست‌وجوی مرورگر آن‌ها هزاران مورد از سوابق نقشه را نشان می‌داد. در حالی که برخی از افراد نگرانی‌هایی مبنی بر وجود مشکل در سایت شهرداری و یا گوشی‌های همراه خود داشتند، اما بر اساس پیگیری‌های صورت گرفته هیچ مشکلی در این سرویس اینترنتی و همچنین گوشی‌های هوشمند وجود ندارد.

پیگیری سوالات وارده به قابلیت نقشه سایت شهرداری قم

موضوع از این قرار است که به دلیل تغییر مختصات نقشه در زمان جابه‌جایی تصویر، و همچنین وجود داده‌های بسیاری از قبیل اطلاعات محل قرارگیری مساجد، مراکز خرید، پمپ بنزین‌ها و رستوران‌ها، با هر جست‌وجو مقدار زیادی اطلاعات به سوابق جست‌وجوی مرورگر اضافه می‌شود. این اتفاق در تمامی سرویس‌های مکان‌یابی و نقشه به وجود می‌آید و امری طبیعی است.

پیگیری سوالات وارده به قابلیت نقشه سایت شهرداری قم

از این رو، به دلیل وجود سابقه جست‌وجوی بالا افراد نمی‌توانند با زدن گزینه «بازگشت» به صفحه اول سایت بازگشته و یا از محیط نقشه خارج شوند و ناچارند برای خروج صفحه باز شده را به طور کلی ببندند. با این اوصاف ایرادی در قسمت نقشه سایت شهرداری قم وجود ندارد و کاربران می‌توانند با خیال آسوده از آن استفاده کنند.

بیشتر بخوانید: جای خالی رشته CIP در آموزش عالی کشور احساس می‌شود/ نیازمند نظام جامع مصون سازی زیرساخت‌های کشور هستیم

کلیدواژه ها :قم
منبع : باشگاه خبرنگاران

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

    website tracking