۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۹

خاطره نماینده نجف آباد از شهید سلیمانی/گریه سردار بر سر مزار شهدای گمنام مجلس

خاطره نماینده نجف آباد از شهید سلیمانی/گریه سردار بر سر مزار شهدای گمنام مجلس

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس دهم و منتخب این حوزه در مجلس یازدهم در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، درباره بهترین خاطره اش در مجلس دهم، گفت: هشت سال نماینده مردم شهرستان نجف آباد هستم. در طول این مدت منزلی اجاره نکردم. شب ها در دفتر کارم در مجلس می خوابم.

وی افزود: در اواسط مهر ماه ۹۷ ، ساعت ۶:۳۰ بر سر مزار شهدای گمنام مجلس رفتم. پنچ شهیدی که در داخل محوطه مجلس غریبانه به خاک سپرده شدند. هنوز به مزار شهدا نرسیده بودم که صدای گریه ای نظرم را جلب کرد. نزدیک تر شدم دیدم فردی سرش را بر مزار شهدا گذاشته و در حال گریه است. فاتحه ای خواندم. دیدم این فرد بلند شد و اشک هایش را پاک می کند، کسی نبود جز شهید سلیمانی. بعد از احوالپرسی همراه اش شدم. متوجه شدم با علی لاریجانی رئیس مجلس ملاقات دارد. کمی بدرقه اش کردم و سپس خداحافظی. سردار رفت به سمت دفتر رئیس مجلس. نمی دانستم چه موضوعی در این ملاقات مطرح می شود. به صحن مجلس رفتم.

ابوترابی ادامه داد: لاریجانی حدود ساعت هشت و نیم صبح زنگ آغاز جلسه علنی را به صدا درآورد. اولین دستور کار مجلس لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) بود. لایحه ای برای خود تحریمی. مجلس این لایحه را به تصویب رساند. به یاد گریه های سردار افتادم. گریه یک سردار بر سر مزار همرزمانش. با خود گفتم سردار ببخش که این مجلس و نمایندگان زمینه تحریم چه کسانی را مهیا کردند.

گفتنی است نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۷ لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) را به عنوان اولین دستور مورد بررسی قرار دادند که در نهایت به تصویب رسید.

منبع : فارس

پربازدیدترین امروز

website tracking