۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۶

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان:

۸۵ درصد شالیزارهای گیلان نشا شد/ رشد ۳۰ درصدی کشت ارقام پرمحصول

۸۵ درصد شالیزارهای گیلان نشا شد/ رشد ۳۰ درصدی کشت ارقام پرمحصول
رشت- رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با اشاره به ۸۵ درصدی اراضی شالیزاری استان، گفت: در مقایسه با سال گذشته شاهد رشد ۳۰ درصدی کشت ارقام پر محصول هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، علی درجانی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری گیلان در سالن غدیر استانداری با اشاره به بالا بودن گردش مالی در بخش کشاورزی، اظهار کرد: امسال وضعیت کشت با توجه به تلاش کشاورزان به رغم شیوع ویروس کرونا بسیار بهتر بوده است.

وی با بیان اینکه گیلان دارای ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری است، گفت: در سال گذشته در ۲۱ هزار هکتار از شالیزارها ارقام پرمحصول کشت شده بود که این آمار امسال به ۲۷ هزار هکتار افزایش یافته که نشان دهنده رشد ۳۰ درصدی است.

درجانی با اشاره به بروز مشکلات در زمینه توزیع کود شیمیایی در کشور به واسطه شیوع ویروس کرونا، افزود: تاکنون ۵۹ هزار تن کود شیمیایی در استان گیلان توزیع شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه ۲۱۰ هزار هکتار از اراضی شالیزاری استان گیلان نشان شده است، تصریح کرد: بر اساس آخرین گزارشات ۸۵ درصدی زمین‌های شالیزاری گیلان نشان شده و تا اوایل خرداد ماه نیز تمام ۲۳۸ هزار هکتار به پایان می‌رسید.

درجانی با تاکید بر لزوم توجه شالیکاران به تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در استان گیلان، بیان کرد: انجام طرح تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی بسیار به رشد کیفیت محصول و همچنین افزایش تولید کمک می‌کند. تاکنون ۸۷ هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان تجهیز و نوسازی شده است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۴۷ هزار هکتار از اراضی شالیزاری گیلان به صورت مکانیزه برداشت شده است، گفت: پیش بینی می‌شود امسال این میزان با توجه به وجود تجهیزات و ماشین آلات به ۱۷۰ هزار هکتار برسد.

کلیدواژه ها :جهاد
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking