۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳

از گوشه‌ و کنار آذربایجان‌شرقی|آغاز تغییرات فرمانداران / آمادگی بهزیستی برای جمع‌آوری زکات فطریه

از گوشه‌ و کنار آذربایجان‌شرقی|آغاز تغییرات فرمانداران / آمادگی بهزیستی برای جمع‌آوری زکات فطریه
گروه استان‌ها ــ دفتر خبرگزاری تسنیم در آذربایجان‌شرقی در طول روز تازه‌ترین اخبار را در قالب از گوشه‌ و کنار استان منعکس می‌کند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، در بسته خبری پیش‌ِرو بخشی از اخبار گوشه‌ و کنار استان آذربایجان شرقی گردآوری شده و در اختیار خوانندگان و مخاطبان خبرگزاری تسنیم قرار گرفته است.

انتصاب فرمانداران جدید آذربایجان شرقی

محمدباقر خانی طی حکمی از سوی محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی به عنوان فرماندار جدید شهرستان ورزقان منصوب شد که مراسم معارفه وی  نیز امروز و در جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان برگزار شد و از زحمات حسن یحیوی فرماندار سابق این شهرستان تجلیل به عمل آمد.

محمدباقر خانی متولد 1353 در اهر، دارای مدرک کارشناسی ارشد جغرافیا و برنامه‌ریزی شهری است و پیش از این در پست‌های کارشناسی در فرمانداری‌های کلیبر، چاراویماق، اسکو و ملکان و بخشدار مرکزی شهرستان ملکان مشغول به کار بوده است. وی در آخرین مسئولیت خود در مجموعه وزارت کشور، تصدی فرمانداری ملکان را بر عهده داشته است.

همچنین فرمانداران جدید چاراویماق و ملکان  نیز با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان شرقی در جلسه شورای اداری این شهرستان‌ها معرفی شدند که در این راستا رسول یعقوبی که پیش از این معاونت سیاسی و اجتماعی فرمانداری میانه را عهده‌دار بود به عنوان فرماندار جدید چاراویماق معرفی شد.

صابر تقویمی، فرماندار پیشین شهرستان چاراویماق نیز به عنوان فرماندار جدید شهرستان ملکان معرفی و از خدمات محمدباقر خانی در سمت فرمانداری ملکان قدردانی شد.

حسن یحیوی فرماندار پیشین شهرستان ورزقان نیز به عنوان فرماندار جدید شهرستان سراب معرفی و از خدمات ایرج ثقفی در سمت فرمانداری سراب قدردانی شد.

آمادگی بهزیستی برای جمع‌آوری زکات فطریه در آذربایجان شرقی

فرگل صحاف، ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران از استقرار 300 پایگاه بهزیستی برای جمع آوری زکات فطره در آذربایجان شرقی خبر داد و اظهار داشت: پایگاه‌های  ثابت و سیار بهزیستی در ایام عید سعید فطر در سطح شهرها و روستاهای استان استقرار می‌یابد.

وی با بیان اینکه امسال به خاطر شیوع ویروس کرونا آماده دریافت زکات فطره به صورت غیرحضوری نیز هستیم افزود: مردم متدین استان آذربایجان شرقی می‌توانند کمک‌های نقدی خود را از طریق  شماره حساب نیز  واریز کنند.

سرپرست اداره کل بهزیستی آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد: شماره حساب 4154034541556077 و شماره شبا 800100004154034541556077 IR یا با شماره‌گیری کدهای دستوری #1400015*4*733* زکات فطریه خود را پرداخت نمایند.

صحاف ادامه داد: همچنین شماره کارت 2114-7934-9570-6367 آماده دریافت مبلغ فطریه و کفاره، نذورات و کمک‌های مردمی به مددجویان تحت پوشش بهزیستی جهت صرف در امور خیریه وکمک به جامعه هدف بهزیستی است.

ثبت تردد بیش از31میلیون و 552هزار خودرو در جاده‌های آذربایجان شرقی

حسین بلوکی  ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: بیش از31میلیون و552هزار ترددخودرودرمحورهای مختلف استان آذربایجان شرقی طی دو ماهه اول سالجاری ثبت شد.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای آذربایجان شرقی در ادامه خاطر نشان کرد:با توجه به اطلاعات به دست آمده از82دستگاه تردد شمار آنلاین  درمحورهای مختلف استان، این آمار درمقایسه بامدت مشابه سال گذشته 29درصدکاهش یافته است.

وی ادامه داد: ازکل تردد ثبت شده 16درصدمربوط به وسایل نقلیه سنگین و84درصد مربوط به وسایل نقلیه سبک بوده است.

رئیس مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای آذربایجان شرقی ابراز کرد: محورهای رفت وبرگشت تبریز- ایلخچی بابیش از6 میلیون و65هزار, تبریز- صوفیان بابیش از2میلیون و388هزار وآذرشهر-ایلخچی با بیش از یک میلیون و720هزار پرترددترین محورهای استان دردو ماهه اول سالجاری هستند.

از گوشه و کنار گلستان| از آغاز برداشت محصولات کشاورزی تا ماجرای سارقی که توسط پلیس از مرگ حتمی نجات یافتاز گوشه و کنار آذربایجان‌غربی|‌آغاز مرمت بازار تاریخی ارومیه/‌توزیع 93 هزار تن کود شیمیاییاز گوشه‌ و کنار کردستان|توصیه‌های خواندنی معاون استاندار به مدیران/سینماهای کردستان کماکان تعطیل است

بلوکی در ادامه ابراز کرد: متوسط تردد روزانه در این بازه زمانی درمحور های استان حدود508هزارتردد بوده و در طی اردیبهشت ماه جاری نیز بیش از19 میلیون و721 هزارتردد درمحورهای استان ثبت شده است.

کلیدواژه ها :تبریز آذربایجان تغییر
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking