۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۳

"دفاع مقدس" معیار و الگویی جاودانه برای ایرانیان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان از دوران دفاع مقدس به عنوان معیار و الگویی جاودانه برای ایستادگی ملت ایران در برابر هر تهدید و بحران یاد کرد.

حبیب‌الله خجسته‌پوردر نخستین جلسه هماهنگی مدیران کارگروههای ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس اظهار کرد: دفاع مقدس، معیار و الگویی مناسب برای ملت ایران در برابر هر تهدید و بحران است و می‌توانیم با الگو‌گیری از آن بر هر تهدید و مشکلی پیروز شویم.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان با گرامیداشت یاد و خاطر شهدای ایران اسلامی و بویژه دفاع مقدس گفت : رویکرد برنامه‌های امسال در مقوله‌ی دفاع مقدس ، بدلیل قرار گرفتن در چهلمین سالگرد این مناسبت ارزشمند، بسیار متفاوت است و لذا ضرورت دارد تا برنامه‌های بسیار با کیفیتی و اثربخشی را به انجام رسانیم .

خجسته‌پور افزود: واژه " جنگ" فی‌النفسه دل پذیر و خوش آیند نیست اما آنچه برای ملت ایران از اهمیت خاصی برخوردار است، دفاع مقدس ملت ایران از هجوم تمام عیار رژیم بعثی است که آحاد مردم ما با گذشت مال و جان خود اجازه ندادند حتی یک وجب از خاک این کشور جدا شود.‌

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان اضافه کرد: دفاع مقدس ، معیار و الگویی مناسب برای ملت ایران در برابر هر تهدید و بحران است و می توانیم با الگو گیری از آن بر هر تهدید و مشکلی پیروز شویم .

خجسته پور همچنین با ذکر این نکته که در حال حاضر در موضوع دفاع مقدس با دو دسته از مردم مواجه‌ایم، گفت : گروه نخست بواسطه‌ی اقتضای سنی‌، آن روزهای سراسر حماسه را درک نموده و گروه دوم نیز بعنوان نسل پس از جنگ از آثار و خاطرات و یادگارهای دفاع مقدس بهره‌مند هستند، فلذا برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید با بهره‌گیری از ظرفیت‌های نوین و تولید محتوای تاثیر‌گذار به گونه‌ای تبیین و اجرا گردد که در گروه اول یادآوری آن ایام و تجدید قوای فرهنگی و معنوی را شکل داده و همچنین سبب گردد تا گروه دوم نیز بیش از پیش با زیبایی های آن سالهای حماسه و غیرت آشنا گردیده و در نهایت با الگو گیری از آن سالهای طلایی ، بتوانیم بر انواع تهدیدها و تحریم‌های فعلی غلبه کنیم.

وی با بیان اینکه کشور ما طی سالهای اخیر جنگ های مختلفی همچون سایبری ، بیولوژیک و... را تجربه کرده خاطرنشان کرد: خوشبختانه جوانان غیرتمند ما با الهام از درس آموخته های دفاع مقدس توانسته اند حیله و ترفندهای ناجوانمردانه دشمنان را محکوم به شکست و نابودی می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان همچنین در این جلسه با اشاره به تشکیل کارگروه‌های تخصصی ۹ گانه‌ی این ستاد گفت : هر کدام از این کارگروه ها نماد و نشانه‌ای از اقشار جامعه در هشت سال دفاع مقدس هستند که در طول آن سال‌ها نقش خود را به خوبی ایفا کرده و به تحقیق می توان گفت؛ اجرای برنامه های این کارگروه‌ها می‌تواند بازگو کننده خاطرات، جانفشانی‌ها و موید نقش موثر و پر اهمیت آن قشر در طول سالهای حماسه و خون باشد ‌ .

معاون استاندار سمنان از مدیران کارگروه‌های تخصصی ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس خواست ضمن طراحی و ارائه‌ی یک برنامه‌ی شاخص‌، نقش خود را در گسترش فرهنگ دفاع مقدس در گستره ی ملی و استانی ایفا کنند .

وی همچنین با توصیه به فرمانداران استان مبنی بر تشکیل ستادهای شهرستانی با دبیری فرماندهان سپاه پاسداران و نیروی مقاومت بسیج، اظهار امیدواری کرد: امسال اجرای این مجموعه برنامه‌ها برای همیشه در خاطر مردم استان به یادگار بماند .

انتهای پیام

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking