۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۳

امام جمعه ساوه: صدای مظلومیت مردم فلسطین از بستر فضای مجازی به گوش جهانیان می رسد

امام جمعه ساوه: صدای مظلومیت مردم فلسطین از بستر فضای مجازی به گوش جهانیان می رسد
امام جمعه ساوه با تاکید بر بهره گیری از فرصت شبکه‌های اجتماعی برای حمایت از قدس شریف، گفت: صدای مظلومیت مردم فلسطین از بستر فضای مجازی به گوش جهانیان می رسد.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در گفت و گو با ایسنا، با تاکید بر اینکه روز قدس بنا به مکتب امام راحل متعلق به امت اسلامی است، به آرمان امت اسلامی مبنی بر نفرت از رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: تشکیل این قوم ضاله با جعل بزرگ تاریخی موجب ظلم و تعدی به ملت مظلوم فلسطین شده و به زودی همه شاهد حذف این منحوس قرن خواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه حقانیت مردم ستمدیده و مظلوم فلسطین در مقابل ظلم و ستم بی‌پایان جبهه استکبار حامی رژیم جعلی اسرائیل و آمریکا، غیرقابل انکار است، اظهار کرد: با تدبیر حکیمانه امام راحل مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس بارقه ای برای احیای روح امید و مقاومت در کالبد ملت‌های ستمدیده دمیده شد.

امام جمعه ساوه تصریح کرد: امسال در حالی به استقبال روز جهانی قدس می رویم که چنگال خونین رژیم صهیونیستی گلوی ملت قهرمان فلسطین را با گلوله و بمب‌ سخت می‌فشرد و این رژیم کودک کش هر روز تعداد زیادی از مسلمانان را به خاک و خون می کشد.

وی در خصوص برنامه‌های روز قدس در این شهرستان گفت: امسال با توجه به شرایط بیماری کرونا راهپیمایی در سطح کشور برگزار نمی‌شود و در سطح شهرستان ساوه مقرر شده است که  یک ربع قبل از سخنرانی رهبر معظم انقلاب در کلیه  مساجد و حسینه ها سرودهای حماسی با مضامین حمایت از انتفاضه و اظهار نفرت نسبت به رژیم صهیونیستی پخش شود.

حجت الاسلام حسینی همچنین در خصوص برگزاری نماز عیدسعید فطر گفت: نماز عید سعید فطر با رعایت موازین و پروتکل‌های بهداشتی در تمامی مساجد اقامه خواهد شد و به طور متمرکز در آستان مقدس امامزاده سید اسحاق (ع) و در فضای باز از ساعت ۷.۳۰ صبح روز عید اقامه خواهد شد.

وی در خصوص پرداخت زکات فطریه نیز گفت: زکات فطریه عبارت است از سه کیلو طعام غالب هر مسلمان اعم از جو، گندم و برنج و اقلامی که به‌عنوان طعام محسوب می‌شوند. بر اساس محاسبات صورت‌گرفته میزان زکات فطره برای یک نفر با محاسبه سه کیلو گندم، معادل تقریبی ۱۰ هزار تومان است و پرداخت این مبلغ به عنوان فطریه کفایت می‌کند. مبلغ کفاره یک روز قضای روزه با عذر شرعی، نیز حدود سه هزار تومان و کفاره یک روز قضای روزه عمدی، مبلغ ۱۵۰ هزار تومان است.

امام جمعه ساوه در ادامه گفت: پیرو مصوبه شورای زکات جمع آوری زکات فطریه بدون اخذ مجوز از شورای زکات و ابلاغ دبیرخانه این شورا ‌مستقر در کمیته امداد امام خمینی(ره) ممنوع بوده و چنانچه موردی مشاهده شود، موجب پیگرد قضایی می‌شود. در این راستا صندوق‌های متحدالشکل ممهور به مهر و آرم شورای زکات از سوی دبیرخانه تهیه شده است.

وی تصریح کرد: هیچ یک از موسسات، خیریه‌ها، مساجد و افراد حقیقی اجازه اعلام شماره حساب جهت جمع آوری وجوه زکات و کفارات را نداشته و در صورت تبلیغ در مساجد و محافل و یا فضای مجازی از طریق مراجع قضایی پیگرد قانونی خواهند شد.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :ساوه مساجد
منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking