۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۲

امام جمعه یزد:

صدای ظلم‌ستیزی مردم ایران باید بیش از قبل به گوش صهیونیست‌ها برسد

صدای ظلم‌ستیزی مردم ایران باید بیش از قبل به گوش صهیونیست‌ها برسد
یزد ـ امام جمعه یزد: گفت: اگرچه وجود بیماری کرونا ما را از نعمت راهپیمایی روز قدس محروم کرده اما صدای ظلم ستیزی مردم ایران و جهان بیش از هر زمان دیگری باید به گوش صهیونیست‌ها برسد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله محمدرضا ناصری، ظهر پنجشنبه در نشست شورای اداری استان یزد با اشاره به برکات و نعمت‌های موجود در ماه مبارک رمضان اظهار داشت: لازم است آنچه که در این ماه اندوخته‌ایم را مراقبت کنیم و در محضر خدا دوباره مرتکب سستی، کاهلی و گناه نشویم.

امام جمعه یزد همچنین به روز قدس اشاره کرد و ادامه داد: اگرچه وجود بیماری کرونا ما را از نعمت راهپیمایی محروم کرده است اما صدای ظلم ستیزی مردم ایران و جهان بیش از هر زمان دیگری باید به گوش مستکبران برسد.

وی افزود: اگرچه بیماری کرونا دارای بلایای فراوانی بود اما در کنار آن نعمت‌هایی را نیز به همراه داشت و یکی از این نعمت‌ها تحول بزرگی بود که در اعتقادات مردم، اقتصاد، مسائل اجتماعی و آموزش و پرورش به وجود آمد.

ناصری خاطرنشان کرد: در این بیماری فرق مردم ایران با دیگر مردم جهان شناخته شد و در حالی که پزشکان غربی از مسئولیت خود فرار می‌کردند، پزشکان و پرستاران ما در کنار بیماران خود ماندند و جان دادند اما از مسئولیت خود شانه خالی نکردند.

نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به کمک‌های خیرخواهانه مردم در ایام کرونا، گفت: این کمک‌های خیرخواهانه نشان داد که ما به اصل خویش و سیره اسلامی و ائمه اطهار (‌ع) رجوع کرده‌ایم و اگر این اقدامات نبود نمی‌توانستیم بحران کرونا را به خوبی پشت سر گذاریم.

ناصری ادامه داد: لازم است اصل تدین، تفکر و تحول را در آموزش و پرورش خود ملاک قرار دهیم و آموزش سیره اهل بیت (‌ع) و دستورات قرآن را در اولویت تربیت فرزندانمان لحاظ کنیم.

امام جمعه یزد افزود: در کار خدمت به مردم باید اخلاص و رضایت خدا را مد نظر قرار دهیم که نمونه بارز آن سردار سلیمانی بود که در زنده بودن خود خدمات فراوانی داشت و با شهادتش نیز دنیا را به تلاطم درآورد.

وی همچنین به مشکلات بیکاری جوانان اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از حوزه‌هایی که می‌تواند کارآفرین باشند حوزه نساجی است و اگر به بخش پوشاک توجه ویژه ای شود مشکل بیکاری استان و بلکه کشور قابل رفع است.

آیت الله ناصری در پایان سخنان خود از مدیران استان خواست برای رفع مشکلات مردم تلاش مضاعفی داشته باشند و کارها و امورات مردم را ظرف مدت حداکثر یک هفته انجام دهند.

به گزارش مهر، در نشست شورای اداری استان از خدمات چهار ساله نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

کلیدواژه ها :نعمت
منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking