۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۰

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان:

تداوم اجرای برنامه ها و فعالیت های کیفیت بخشی درزمان تعطیلی مدرسه

تداوم اجرای برنامه ها و فعالیت های کیفیت بخشی درزمان تعطیلی مدرسه
بندرعباس - معاون آموزش ابتدایی استان هرمزگان از ایجاد کانال مجازی برنامه ها و فعالیت های کیفیت بخشی در شبکه شاد و ادامه روند اجرایی برنامه ها درزمان تعطیلی مدارس در اثر بیماری کرونا خبرداد.

به گزارش خبرگزاری مهر، ایرج بیت اللهی در جلسه مشترک معاونین و کارشناسان آموزشی و تکنولوژی و گروههای آموزشی شهرستان و مناطق استان که به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد، بیان داشت: در راستای سیاست‌های وزارت متبوع، اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های کیفیت بخشی در ایام تعطیلی مدارس استان ادامه دارد.

وی ادامه داد: راه اندازی کانال و گروه مجازی مدرسه در شبکه شاد به منظور ادامه روند اجرایی برنامه‌ها و فعالیت‌های کیفیت بخشی بسیار مؤثر می‌باشد.

بیت اللهی گفت: برنامه جابربن و فرصت‌های متنوع یادگیری یکی از برنامه‌های مهارت محور دانش آموزان در دوره ابتدایی است که با ایجاد کانال جابربن حیان مدرسه در شبکه شاد و اطلاع رسانی درباره انجام فعالیت‌های مربوط و بارگذاری آثار دانش آموزان مرحله‌ی منطقه‌ای و استانی آن اجرا می‌گردد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان در خصوص چگونگی اجرای برنامه‌های مرتبط با ارتقا صلاحیت‌ها و توانمند سازی معلمان نیز بیان داشت: چکیده آثار و تولیدات علمی معلمان از طریق بارگذاری در گروه مجازی ارتقا صلاحیت‌های حرفه‌ای معلمان مدرسه مورد ارزیابی خواهد گرفت و آثار برتر به مرحله استانی راه خواهند یافت.

بیت الهی افزود: برنامه تدبیر و طرح کارآمد را هم ازدیگر برنامه‌های کیفی دوره ابتدایی است که با ایجاد کانال درشبکه شاد مدرسه روند اجرایی آن ادامه می‌یابد.

این مقام مسئول در بخشی از سخنان خود خاطر نشان کرد: تولید و انتخاب محتوای آموزشی الکترونیک در محور فعالیت‌های علمی دوره پیش دبستانی سال تحصیلی ۴۰۰-۹۹ به استان محول شده است و تحقق این امر با برنامه ریزی های مدون، تلاش و پیگیری معاونین و کارشناسان نسبت به مشارکت حداکثری مربیان پیش دبستانی جهت ساخت و تولید محتوای الکترونیکی میسر می‌گردد.

وی ادامه داد: محول نمودن این مسئولیت به استان، یک ظرفیت و فرصت آموزشی برای مربیان پیش دبستانی، آموزگاران و کلیه دست اندرکاران آموزش می‌باشد که باید از آن بهره وری لازم را داشت.

بیت الهی در بخشی از سخنان خود ضمن اشاره به دستورالعمل بازگشایی مدارس، نظارت بر حضور اختیاری دانش آموزانی که از آموزش‌های لازم در فضای مجازی و پوشش تلویزیونی بهره مند نگردیده‌اند با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی را نیز مورد تاکید قرارداد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking