۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹

دومین نشست آنلاین مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار شد

دومین نشست آنلاین مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور برگزار شد
دکتر امیر هوشنگ حیدری، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور گفت: بحران کرونا رخدادی جهانی است که اقدامات مختلفی را از سوی کشورهای گوناگون جهان به دنبال داشته است و آینده جدیدی را برای ما خواهد ساخت.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور، دکتر حیدری در دومین نشست‌ آنلاین این مرکز افزود: اگر چه ما باید در زمانهای کوتاه از بین مجموعه‌ای از اقدامات، مناسب‌ترین آنها را برگزینیم و به اجرا درآوریم ولی آنچه علاوه بر حل این مشکل حائز اهمیت است پذیرش مسئولیت اقدامات ما است.

دکتر حیدری در ادامه افزود: هر اقدام امروز ما در بلندمدت تاثیرات فراوانی را در پی خواهد داشت و پنجره هایی به سوی آینده‌ای متفاوت بر ما خواهد گشود.

عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور ضمن اشاره به تصمیم‌گیری‌های خاص آینده پژوهی گفت: تصمیمات طبیعی و آنی همچون فاصله‌گذاری اجتماعی، تصمیمات مبتنی بر برنامه ریزی راهبردی همچون تولید ماسک و الکل و تصمیمات مبتنی بر دیدگاه استقبال از وقایع و عدم تلاش برای بازگشت به موقعیت پایدار گذشته نمونه تصمیمات آینده پژوهی در رخداد کروناویروس است.

دکتر حیدری در ادامه ضمن نام بردن رویکردها و نظریه‌های مختلف خاطرنشان کرد: آینده محتملی را که می‌توان برای جهان پساکرونا متصور شد، جهانی با تغییرات شگرف در جهان بینی، رفتار، اخلاق و سبک زندگی است که موجب نظم نوینی در جهان خواهد شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دنیای کرونایی بسیار زود می‌گذرد و برای ما علاوه بر تهدیدات عدیده فرصت‌های زیادی را هم به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در دوران پساکرونایی جوامعی موفقند که به تهدیدات به دید فرصت نگریسته و آینده‌های جدیدی را کنشگرانه بسازند.

انتهای پیام

کلیدواژه ها :دکتر تحقیقات
منبع : ایسنا

بازتاب این خبر در رسانه ها

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

    website tracking