۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹

افزایش قیمت، تنور نانوایی‌ها را شعله‌ور کرد

افزایش قیمت، تنور نانوایی‌ها را شعله‌ور کرد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان گفت: از امروز (اول خرداد) اصلاح قیمت در نانوایی‌های استان انجام می‌شود.

ناصر فغفوری در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به افزایش قیمت نان در زنجان، اظهار کرد: به استناد مصوبه کارگروه گندم، آرد و نان استان قیمت انواع نان‌های یارانه‌ای در استان از امروز (اول خردادماه) اصلاح می‌شود.

این مسئول ادامه داد: قیمت هر قرص لواش یارانه‌ای به وزن چانه ۱۵۰ گرم برابر با ۲۵۰۰ ریال، هر قرص بربری یارانه‌ای به وزن چانه خمیر ۵۰۰ گرم برابر با ۷۵۰۰ ریال و سنگک یارانه‌ای ۱۰ هزار ریال، به طوری که وزن نان پخته شده ۴۰۰ گرم باشد، اصلاح و افزایش یافته است.

وی با اشاره به اصلاح قیمت نان‌های نیم‌یارانه‌ای، افزود: هر قرص نان لواش نیم‌یارانه‌ای به وزن چانه ۱۵۰ گرم برابر با ۳۰۰۰ ریال، هر قرص بربری نیم‌یارانه‌ای به وزن چانه خمیر ۵۰۰ گرم برابر با ۱۲ هزار ۵۰۰ ریال و سنگک یارانه‌ای ۱۲ هزار و ۵۰۰  ریال به طوری که وزن نان پخته شده ۴۰۰ گرم باشد، اصلاح و افزایش یافته است.

فغفوری تصریح کرد: نصب نرخ‌نامه جدید در نانوایی‌ها در معرض دید مشتری الزامی است و پخت نان کنجدی فقط به درخواست خود مشتری انجام می‌شود. همچنین حداکثر نرخ نان کنجدی برای هر قرص نان تک‌رو (حداقل وزن کنجد ۱۰ گرم) ۵۰۰۰ ریال و دورو (حداقل وزن کنجد ۲۰ گرم) ۷۵۰۰ ریال تعیین شده و به قیمت مصوب خود نان اضافه می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: شهروندان می‌توانند تخلفاتی از قبیل کم‌فروشی و یا گران‌فروشی در حوزه نان را به شماره تلفن ۱۲۴ به معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت استان و یا به اتحادیه نانوایان زنجان به شماره ۳۳۴۶۰۹۲۰ اطلاع دهند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

    website tracking