۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۹

مشارکت مردم در توسعه فضای سبز موجب کاهش هزینه های شهری می شود

مشارکت مردم در توسعه فضای سبز موجب کاهش هزینه های شهری می شود
معاون خدمات شهر شهرداری زاهدان افزود: مشارکت مردم در توسعه فضای سبز شهری یک ضرورت اساسی می‌باشد از سوی دیگر این همکاری باعث کاهش هزینه‌های شهری، رشد طبیعت و عناصر زیست محیطی می شود.

براهویی در نشست برنامه‌ریزی نحوه مشارکت شهروندان در توسعه فضای سبز شهر زاهدان افزود:  شهر زاهدان از لحاظ فضای سبز از فقر نسبی برخوردار است، می‌طلبد در این راستای از ظرفیت و توان مشارکت مردمی در جهت کاشت درخت و نگهداری از آنان با ارائه طرح‌های تشویقی صورت پذیرد.  

معاون خدمات شهر شهرداری زاهدان با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی در توسعه فضای سبز شهری اظهار داشت: توسعه فضای سبز شهری نیازمند آموزش و فرهنگ‌سازی می‌باشد، می‌بایست شورایاران، مساجد، گروه‌های مردم نهاد و دفاتر تسهیلگری با شهرداری در جهت اشاعه فرهنگ و ضرورت درخت و درختکاری همکاری نمایند.

وی آموزش شهروندی و نگهداری فضای سبز، کشت درخت در هر منطقه بصورت پایلوت، معرفی یک‌ نماینده از هر محله، هماهنگی با ادارات جهت کاشت و نگهداری درخت درب ادارات، تقسیم کار بین مناطق جهت جمع آوری نخاله، خاکریزی و چاله کنی، کاشت درخت، کاشت درختان مثمر و غیر مثمر بر اساس شرایط اقلیمی هر منطقه، از جمله اقدامات مهم این طرح دانست. 

مهندس سلیمی رئیس سازمان سیما و منظر فضای سبز شهری شهرداری زاهدان هم گفت: با برنامه‌ریزی‌های مدون در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری و ارتقای سطح کیفی سیما و منظر شهری، شهرداری در نظر دارد در این راستا حرکتی نو انجام دهد به همین منظور مکاتبات با مناطق پنجگانه در خصوص الویت کاشت درخت در معابر اصلی و محلات انجام شده است.

وی بر تهیه امکانات اولیه این طرح از قبیل ماشین آلات، نهال ها و سایر لوازم مربوطه، استفاده از توان و ظرفیت نیروهای مناطق و سازمان بصورت یک اکیپ هماهنگ و همچنین بهره‌مندی از مشارکت مردمی در جهت کاشت و نگهداری درخت تاکید نمود.

کلیدواژه ها :اخبار زاهدان
منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking