۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۸

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان:

گرما هم مانع از افزایش مبتلایان به کرونا در هرمزگان نشد

گرما هم مانع از افزایش مبتلایان به کرونا در هرمزگان نشد
بندرعباس - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در هرمزگان هوا گرم شد ولی ظاهراً کووید ۱۹ همچنان وجود دارد و تعداد مبتلایان در حال افزایش است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمود حسین پور با بیان اینکه به نظر می‌رسد متأسفانه همشهریان ما موارد حفاظتی را کمتر رعایت می‌کنند، افزود: یکی از علل بیشتر شدن تعداد مبتلایان افزایش انجام آزمایش‌ها است.

حسین پور اظهار کرد: به دنبال شناسایی موارد مثبت، از اطرافیان نمونه می‌گیریم که عمدتاً موارد مثبت و بدون علامت را پیدا می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه مردم فقط در موارد ضروری از منزل بیرون بروند و همچنان سه نکته اصلی را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: استفاده از ماسک به‌ویژه در مکان‌های مسقف، رعایت فاصله اجتماعی به میزان حداقل یک و نیم تا دو متر و ضدعفونی کردن و بهداشت دست‌ها سه نکته کلیدی اصلی است.

حسین پور ادامه داد: هرچند که باید به حضور ویروس کرونا عادت کنیم اما این عادت نباید منجر به بی‌تفاوتی ما نسبت به این ویروس خطرناک شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در پایان تصریح کرد: از شواهد موجود مشخص است که ویروس کرونا برای مدت‌ها مهمان ناخوانده زندگی ما خواهد بود؛ شرایطی که ایجاب می‌کند با رعایت توصیه متخصصان، تغییراتی در سبک زندگی خود ایجاد کنیم.

کلیدواژه ها :هرمزگان
منبع : مهر

اخبار مرتبط

پربازدیدترین امروز

website tracking