۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰

جزئیات پیشرفت پروژه باغ موزه دفاع مقدس قم/ مشکلات مالی روند پروژه را کند کرد

جزئیات پیشرفت پروژه باغ موزه دفاع مقدس قم/ مشکلات مالی روند پروژه را کند کرد
کلنگ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم سال 91 به زمین زده‌شده اما با وجود گذشت چندین سال از زمان آغاز پروژه و با وجود وعده‌ووعیدهای مسئولان استانی هنوز تکمیل و به بهره‌برداری نرسیده است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، احداث باغ موزه دفاع مقدس قطع یقین در کنار وجود بارگاه ملکوتی حضرت معصومه(س) و مسجد مقدس جمکران می‌تواند به جذب گردشگر در شهر مقدس قم کمک ویژه‌ای کند و به عنوان یکی دیگر از قطب‌های فرهنگی تفریحی معرفی شود.

همچنین وجود باغ موزه‌ای مربوط به انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در قم می‌تواند نقش موثری در اعتلای ارزش‌های انقلاب اسلامی به جوانان و ترویج فرهنگ دفاع مقدس در جامعه داشته باشد و می‌تواند محیطی چند منظوره برای نشان دادن جانفشانی و ایثار مردم قم به مسافران باشد.

به همین دلیل، کلنگ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس قم سال 91 در زمینی به مساحت 5 هکتار و 8872 متر زیربنا به زمین زده‌شده اما با وجود گذشت چندین سال از زمان آغاز پروژه و با وجود وعده‌ووعیدهای مسئولان استانی هنوز تکمیل و به بهره‌برداری نرسیده و در حال حاضر با پیشرفت فیزیکی 85 درصدی در سه طبقه و نیم همچنان در حال تکمیل است .

در این رابطه محسن بهشتی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم، پروژه باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را یک پروژه سنگین استان عنوان و اظهار داشت: این پروژه به دلیل افزایش سرسام‌آور هزینه‌ها از دو سال گذشته تاکنون، هنوز به نتیجه نرسیده است.

بهره‌برداری از باغ موزه دفاع مقدس استان فارس تا پایان 1400؛ با حذف نام شهدا مقابله می‌کنیمپروژه ملی باغ موزه دفاع مقدس اهواز تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داردآخرین جزئیات از وضعیت ساخت باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم با بیان اینکه اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، اداره کل راهداری، بنیاد مسکن و شهرداری درگیر این پروژه هستند، افزود: متاسفانه دریکی دو سال گذشته منابع خوبی به پروژه تزریق نشده است.

بهشتی با انتقاد از درگیر شدن دفتر حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس در پروژه تصریح کرد: یکی از اشکالات این بوده که دفتر حفظ آثار باید بهره‌بردار پروژه باشد و نباید این دفتر درگیر پروژه می‌شد؛ بلکه بعد از ساخت، پروژه تحویل دفتر حفظ آثار می‌شد تا موزه آرایی و مفاهیم معنوی دفاع مقدس را انجام دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قم در پایان تاکید کرد: امیدواریم بتوانیم باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را هم‌زمان با پروژه باغ پرندگان  تا سال 99 به بهره‌برداری برسانیم تا این مکان به یک قطب فرهنگی تفریحی و تفرجگاهی تبدیل شود و خانواده‌ها و جوانان از آن استفاده کنند.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking