۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰

نرم‌افزار اندرویدی «چلچراغ» ویژه شهدای دفاع مقدس گیلان رونمایی می‌شود

نرم‌افزار اندرویدی «چلچراغ» ویژه شهدای دفاع مقدس گیلان رونمایی می‌شود
مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان از رونمایی نرم‌افزار چلچراغ خبر داد و گفت: این نرم‌افزار شامل زندگینامه، خاطرات، وصیتنامه و محتوای چندرسانه‌ای مربوط به 44 شهید استان گیلان است.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، سجاد ستوده امروز در جمع خبرنگاران ضمن اشاره به ساخت و رونمایی نرم‌افزار چلچراغ ویژه زندگینامه، خاطرات، وصیتنامه و محتوای چندرسانه‌ای 44 شهید گیلان اظهار داشت: نرم‌افزار چلچراغ بعد از ایام عید فطر و هم‌زمان با سوم خرداد در گیلان رونمایی و جهت استفاده عموم عرضه می‌شود.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان محتوای غنی و فاخر نرم‌افزار اندرویدی چلچراغ را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: محتوای مبنای این نرم‌افزار توسط کنگره سرداران و 8 هزار شهید استان گیلان جمع‌آوری و در اختیار این مرکز قرار گرفت که پس از تکمیل و دسته‌بندی توسط تیم محتوایی در چلچراغ مورد استفاده قرار گرفت. 

ستوده در تشریح جزئیات بیشتری از ویژگی‌های نرم‌افزار چلچراغ تصریح کرد: در این نرم‌افزار اندرویدی اطلاعات شهدای منتخب از رده‌های فعال در دفاع مقدس شامل بسیج، سپاه، ارتش، جهاد سازندگی، آموزش و پرورش، مسئولین سیاسی، دانشجو، روحانی، فرهنگی و تمام اقشاری که در جنگ حضور فعال داشتند قرار داده شده است.

‌نرم‌افزار تلفن همراه "سردار دل‌ها" در کرمان رونمایی شدرونمایی از نرم‌افزار راهیان نور مجازی دانشجویان دانشگاه شاهدنرم‌افزار ترجمه قرآن به سبک نمایش رادیویی منتشر شد

وی تجربه و سابقه بسیار خوب مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان جهت ساخت نرم‌افزارهای اندرویدی نظیر نرم‌افزار ستاره‌ها را مورد تأکید قرار داد و افزود: نرم‌افزار ستاره‌ها ویژه بررسی و معرفی زندگی، سبک و سیره شهدای مدافع حرم استان گیلان بود که توسط مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان تولید و منتشر شد.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان تولید نرم‌افزار چلچراغ را در واقع گام دوم معرفی شهدای والامقام انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس و به ویژه شهدای استان گیلان خواند و ابراز داشت: دشمن همواره از حفظ و انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی و دفاع مقدس هراس داشته و سعی می‌کند افکار نسل جوان را از آن دور نگه‌ دارد.

ستوده تلاش‌های متخصصان معاونت نرم‌افزار مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان برای تولید آثار اندرویدی ویژه شهدا را برای انتقال مفاهیم ارزشمند انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس مورد توجه قرار داد و گفت: استفاده از آخرین متدهای طراحی و کدنویسی، فضایی کاربرپسند و به روز در محیط نرم‌افزار از جمله ویژگی‌های نرم‌افزار چلچراغ است.

وی با بیان اینکه مخاطبان و کاربران ضمن استفاده از محتوای فاخر نرم‌افزارهایی مانند چلچراغ به حس خوشی در استفاده از محیط کاربری آن دست پیدا کنند اظهار داشت: این نرم‌افزار نخستین نرم‌افزار اندرویدی پیرامون زندگی شهدای شاخص و فرماندهان نظامی و مسئولین سیاسی گیلان است که در این عرصه تولید شده است. 

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان با تأکید بر اینکه شهدا، فرماندهان و سرداران دوران دفاع مقدس در سبک زندگی، شیوه فرماندهی و در حسن خلق و نوع رفتار با دیگران الگوهای کم‌نظیری هستند افزود: این چهره‌ها به دلیل نزدیکی و قرابت زمانی، می‌توانند الگوهای بسیار مؤثری برای جوان امروز ایرانی باشند.

ستوده معرفی الگوهای بی‌بدیل در قالب‌های جدید و با استفاده از تکنولوژی‌های نو را بسترساز مراجعه آسان‌تر افراد جامعه به سبک و سیره این شهدا تلقی کرد و بیان داشت: مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان قصد دارد در یک پروسه چندساله سیره و زندگی فرماندهان و شهدای اثرگذار دوران دفاع مقدس را قالب‌های جدید تهیه کند.

وی معرفی درست و به دور از بزرگنمایی قهرمانان دوران هشت سال دفاع مقدس را زمینه‌ساز ایجاد الگوهای مفید برای جوانان دانست و خاطرنشان کرد: جوانان و نوجوانان همواره به دنبال الگوهایی قابل دسترس برای ترسیم آینده خود هستند در حالی‌که امروزه اغلب این قهرمانان را در شخصیت‌های خارجی جستجو می‌کنند.

مسئول مرکز فضای مجازی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه جوانان و نوجوانان امروزی شناختی از مشاهیر کشور و محل زندگی خود ندارند عنوان کرد: شهدا قهرمانان در واقع دارایی‌ و اندوخته‌ ملت‌ها و جوامع انسانی محسوب می‌شوند که بدون شک نادیده گرفتن آن‌ها آسیب‌های بسیار زیادی را متوجه منافع ملی می‌کند.

ستوده دوران دفاع مقدس را گنجینه‌ای تمام‌نشدنی که باید تمام زوایای آن مورد بررسی و واکاوی قرار بگیرد دانست و تصریح کرد: اگر در زمینه‌های مختلف، دوران دفاع مقدس را مورد بررسی قرار دهیم می‌توانیم از آن گوهرهای ارزشمند و فراوانی را جهت استفاده نسل‌های فعلی و آینده جامعه برای سال‌های متمادی استخراج کنیم.

منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

website tracking