۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۹

اردکانیان خبر داد؛

بارش بیش از ۳۰۰ میلی متر باران در روزهای اخیر/ اختصاص ۳۰ درصد آب بیشتر به کشاورزان

وزیر نیرو: در اولین روز از سومین ماه بهار شاهد بیش از ۳۰۰ میلی متر بارش هستیم که در مقایسه با ۵ سال اخیر چهارمین سال پر بارش کشور بوده است.

یک میلیارد متر مربع کسری سفره های زیر زمینی  جبران شدهبه گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا اردکانیان وزیر نیرو در  آیین افتتاح  طرح های عمرانی استان سیستان و بلوچستان با حضور رئیس جمهور گفت: پویش الف_ب_ایران در استان‌های تهران، ایلام و مرکزی در سال ۹۹ و  اکنون در استان سیستان و بلوچستان اجرا شده است.

او ادامه داد: در اولین روز از سومین ماه بهار شاهد بارش بیش از ۳۰۰ میلی‌متر باران هستیم که در مقایسه با ۵ سال اخیر چهارمین سال پر بارش کشور را رقم زده است. سد‌ها به میزان قابل ملاحظه‌ای پر شده اند و حجم خالی برای کنترل سیلاب های احتمالی آماده است. وزارت نیرو در هماهنگی  که با وزارت جهاد کشاورزی داشته، اعلام می کند  تا ۳۰ درصد بیش از میزان متوسط ‌می توانیم برای کشاورزی آب تامین کنیم.

اردکانیان افزود: در سفره‌های زیر زمینی ۵/۸  میلیارد کسری منابع آبی داشتیم که حدود یک میلیارد متر مربع  آن جبران شده است. همچنین از ۱۵۰ تالاب کشور ۴۰ تا ۱۰۰ درصد آبگیری شده اند.

در حال تکمیل...

کلیدواژه ها :باران موضوع چهارم
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking