۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷

در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

رونق بازار مصالح ساختمانی با اجرای طرح اقدام ملی مسکن

رونق بازار مصالح ساختمانی با اجرای طرح اقدام ملی مسکن
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: با اجرای طرح ملی مسکن صنعت ساختمان از رکود خارج شده و رونق قابل توجهی را شاهد خواهیم شد.

افزایش قیمتی در خصوص مصالح ساختمانی نداشته ایمعبدالرضا شیخان دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در گفت‌وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به آخرین وضعیت بازار مصالح ساختمانی، گفت: ساخت و سازها قبل از آغاز سال جدید با مشکل رو به رو شده و بازار ساختمان سازی رکود را تجربه کرد. این رکورد مانع افزایش قیمت مصالح ساختمانی شد.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با تاکید بر اینکه فروشندگان به دلیل کاهش درآمد با خریداران راه می آیند، گفت: در این بازار، فروشندگان سعی می‌کنند با به کارگیری شیوه‌های مختلف بازاریابی مانند تخفیف دادن، به فعالیت خود ادامه دهند اما با این حال تقاضاها کم است.

بیشتر بخوانید: پیش‌بینی رونق صنعت سیمان در سال ۹۸/ صادرات سیمان به ۱۷ کشور دنیا

شیخان درباره افزایش قیمت مصالح ساختمانی، ادامه داد: قیمت سیمان و شیشه در صنعت ساختمان سازی افزایشی را تجربه نکرده اند. اما این بین برخی کارخانجات ۳۰ درصد نرخ گچ را بیشتر کرده اند. به اندازه کافی اقلام مصالح ساختمانی در کشور وجود دارد و نیازی به واردات نیست امکان دارد سهم ناچیزی در کاشی و سرامیک  وارد شود.

شیخان گفت: در حال حاضر یک تن فله سیمان درب کارخانه ۱۸۴ هزار تومان است که با ارزش افزوده دست مشتری می رسد. 

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تشریح  کرد: با اجرای طرح ملی مسکن صنعت ساختمان نیز رونق خواهد گرفت و چرا که این طرح می‌تواند بازار ساختمان سازی را از رکود خارج سازد، اما شوک قیمتی نخواهد داشت.

کلیدواژه ها :بازار مسکن
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking