۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۷

برگزاری نمازجمعه و عید سعید فطر در آبیک

برگزاری نمازجمعه و عید سعید فطر در آبیک
نمازعبادی سیاسی جمعه و عید سعید فطر با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در شهر آبیک اقامه می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین ، شهرام احمدپور فرماندار شهرستان آبیک در جلسه بررسی و هماهنگی مراسمات روز جهانی قدس، سوم خرداد، نماز عید فطر و بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) گفت: بعد از گذشت حدود سه ماه، نماز عبادی سیاسی جمعه فردا دوم خرداد در مسجد امام جعفر صادق (ع) شهر آبیک با رعایت دستورالعمل‌های ابلاغی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار خواهد شد و روز جهانی قدس هم با سر دادن شعار‌هایی در این مسجد گرامی داشته می‌شود.

احمدپور افزود: با توجه به وجود خطر احتمالی و متصور بودن بیماری کرونا مقرر شد نماز عید سعید فطر در فضای باز و در بلوار امام خمینی (ره) مقابل بوستان شهید رجایی شهر آبیک برگزار شود.

فرماندار شهرستان آبیک ادامه داد: برای برگزاری نماز عید سعید فطر مقدماتی نیاز است که تدابیر لازم در این زمینه و همچنین فاصله‌گذاری اجتماعی اندیشیده می‌شود.

احمدپور اضافه کرد: هفته گذشته در شهر خاکعلی نمازجمعه برگزار شده بود که نماز عید سعید فطر هم در این شهر برگزار خواهد شد؛ این نماز در روستا‌های بزرگی که ظرفیت مناسب را دارند، اقامه خواهد شد.

او ضمن تاکید به مردم شهرستان آبیک در خصوص همراه داشتن لوازم شخصی اعم از زیرانداز و مهر برای شرکت در نماز عید سعید فطر و همچنین نمازجمعه خاطرنشان کرد: برای برگزاری نمازجمعه این هفته در مسجد امام جعفر صادق (ع)، از سوی شهرداری آبیک اقدام لازم شستشو و ضدعفونی لازم صورت می‌گیرد.

این مسئول تصریح کرد: شاید انتقال آن نسبت به گذشته کمتر شده باشد، اما این بیماری حذف نشده و احتمال ابتلا و انتقال آن وجود دارد.

فرماندار شهرستان آبیک تصریح کرد: منظور از اعلام وضعیت سفید در این آبیک، کاهش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها بود، اما پس از یک هفته به دلیل بی‌توجهی و کم‌توجهی مردم نسبت به کرونا، این شهرستان به نقطه زرد رسیده است و اگر مسائل بهداشتی رعایت نشود به سمت وضعیت قرمز سوق خواهیم یافت.

احمدپور در ادامه گفت: شنبه سوم خرداد ماه ساعت ۱۰ صبح همایشی به همین مناسبت در سالن آمفی‌تئاتر شهید آوینی باران برگزار می‌شود.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking