۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۶

مدیران شرکت نفت برای به‌کارگیری پرسنل رامشیری در صنایع نفت O1 ورود کنند

مدیران شرکت نفت برای به‌کارگیری پرسنل رامشیری در صنایع نفت O1 ورود کنند
امام جمعه رامشیر گفت: استاندار خوزستان و مسئولان و مدیران شرکت نفت می‌خواهیم نسبت به عدم بکارگیری پرسنل جدید رامشیری از سوی کار فرمای پروژه شرکت مهندسی و صنایع نفت O1 ورود پیدا کنند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از رامشیر، وجود صدها حلقه چاه و نفت در اراضی رامشیر استان خوزستان نگاه دلسوزانه وزارت نفت به این شهرستان را می‌طلبد.

باوجود این منابع عظیم در منطقه، اکنون رامشیر یکی از محروم ترین شهرستان های کشور و نفتی است، نبود امکانات تفریحی و رفاهی با وجود ظرفیت‌ها و فرصت‌های شغلی هچنین بیکاری جوانان این شهر نفت خیز استان خوزستان موجب گلایه و سیلی از نارضایتی مردم رامشیر شده است.

نبود امکانات پزشکی نیز یکی از اساسی ترین دغدغه های مردم شهر شده و شهرواندان مجبور هستند به شهرهای مجاور با خطراتی چون یک طرفه بودن جاده مواجه شوند.

البته پس از پیگیری های رسانه ای و خبرگزاری تسنیم، مسئولان مربوطه قول دادند که جاده های منتهی به رامشیر دوبانده می‌شوند و باوجود منبع عظیم و نفت گاز در منطقه و پس از حوادث مرگبار، تصادف های زنجیره ای و.. حسرت و آرزوی مردم و شهروندان را دوباره به امید تبدیل کرد.

میدان نفتی رامشیر که در سال 1341 کشف و تولید از آن سال 1346 آغاز شد و این میدان در حوزه عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت‎خیز جنوب قرار دارد.

 قرارداد طرح توسعه میدان نفتی رامشیر، بهمن ماه 1397 میان شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب و شرکت اویک امضا شد، و بنابر اخبار موضوع اشتغال زایی نیروهای بومی و تامین کالا از داخل در اولویت قرار گرفت و در این دو میدان رامشیر و منصوری هم با وسواس بالا در اولویت قرار گرفت.

اما اکنون امام جمعه شهرستان رامشیر از عدم بکارگیری پرسنل جدید رامشیری از سوی کار فرمای پروژه در گفت‌وگوی با تسنیم اظهار داشت: ما با آمدن شرکت مهندسی و صنایع نفت O1 خوشحال شدیم و امید ما به ایجاد و پایداری اشتغال جوانان بیشتر شد ولی متاسفانه پس از مدتی شنیدیم بجای جذب نیرو میخواهند تعدادی از پرسنل را اخراج و مردم را مایوس کنند.

حجت الاسلام و المسلمین معرف افزود: از استاندار استان خوزستان مسئولان ومدیران شرکت نفت می‌خواهیم سریعا ورود و مشکل هرچه زودتر را برطرف کنند.

امام جمعه رامشیر گفت: مسئولان نفت برای رضای خداکار کنند و برای رضای خدا به مردم خدمت کنند و انتظار میرود عادلانه به رامشیر نگاه کنند، و رامشیر احتیاج به خدمت دارد.

حال باید دید که این اعتراضات نتیجه بخش خواهد بود یا مانند قول و قرارهای پیشین، به فراموشی سپرده خواهد شد.

9 سال از ابلاغ سیاست‌های اشتغال توسط رهبری گذشت/ اشتغال کشور مجری و بانی نداردظرفیت‌های «جهش تولید» ــ 3|چرا کشاورزی جای نفت را نگرفت؟ 10ظرفیت مهم کشاورزی برای اشتغالزایی و 4الزام برای تحقق خودکفاییتوسعه شهرک‌های صنعتی در ملارد مشکل اشتغال غرب استان تهران را برطرف می‌کند

کلیدواژه ها :نفتی
منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking