۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۰

رئیس جهاد کشاورزی میامی:

۱۷ هزار نهال گل محمدی در میامی توزیع شد

۱۷ هزار نهال گل محمدی در میامی توزیع شد
میامی- رئیس اداره جهاد کشاورزی میامی از توزیع ۱۷ هزار نهال گل محمدی در سطح این شهرستان خبر داد و گفت: برداشت ۱۰ تن گل محمدی طی سال جاری برای این شهرستان پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌اصغر محمدی پیش از ظهر پنج‌شنبه در حاشیه بازدید از مزارع گل محمدی روستای سرحداد میامی ضمن بیان اینکه توسعه کشت گل محمدی در این شهرستان با اقبال خوبی از سوی بهره‌برداران مواجه بوده است، ابراز داشت: بر اساس همین رغبت عمومی امسال ۱۷ هزار نهال بین بهره‌برداران در سطح شهرستان توزیع‌شده است.

وی ضمن بیان اینکه در ادامه توسعه این محصول امسال کشت گل محمدی در سطح ۱۷ هکتار افزایش یافت، افزود: پیش‌بینی‌ها حاکی از برداشت ۱۰ تن گل محمدی از شهرستان میامی است.

رئیس اداره جهاد کشاورزی میامی بابیان اینکه تا سال گذشته ۳۴ هکتار گل محمدی در سطح شهرستان کشت‌شده است، ابراز داشت: با توجه به نیاز آبی کم این محصول و همچنین نیاز به گرما و آفتاب کشت گل محمدی برای مناطقی نظیر میامی مقرون‌به‌صرفه و اقتصادی است.

محمدی بابیان اینکه طرح توسعه کشت گل محمدی از سه سال قبل برای منطقه سرحدات میامی در دستور کار قرار گرفت، اضافه کرد: گل محمدی در صنایع داروسازی کاربرد بسیاری دارد که با بهره‌گیری از گلاب و اسانس آن و صادرات آن کشورهای دیگر می‌توان ارزآوری برای استان به همراه آورد.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

website tracking