۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۸

روز قدس؛ حرکت سیاسی و وحدت‌بخش

روز قدس؛ حرکت سیاسی و وحدت‌بخش
نماینده ولی‌فقیه در خراسان شمالی گفت: روز قدس یک حرکت سیاسی و وحدت‌بخش است.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی در گفت وگو با ایسنا اظهارکرد: هر سال در روز جهانی قدس همه مسلمانان سرتاسرعالم فریاد خشم، کینه و نفرت خود را علیه ظالمان و ابر جنایت‌های دنیا سر می‌دهند که این امر ریشه در اندیشه‌های امام راحل دارد.

وی با بیان اینکه مبنای روز قدس مبنای اسلامی است، افزود: حمایت از مظلوم و مبارزه با ظالم یک فرهنگ دینی است که باید گسترش داده شود.

یعقوبی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار در ۴۰ سال اخیر، هیچ راهپیمایی به مناسبت روز جهانی قدس در سراسر کشور برگزار نخواهد شد، گفت: به علت شرایط شیوع بیماری، امسال به مناسبت روز قدس برنامه ویژه سخنرانی رهبر انقلاب خطاب به امت اسلامی را خواهیم داشت.

وی یادآورشد: ابتکار امام راحل در انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس، توطئه‌های استکبار را خنثی و طرح از نیل تا فرات را برچید.

یعقوبی با بیان اینکه صدور انقلاب و مقاومت اسلامی به اقصی نقاط دنیا از جمله برکات روز جهانی قدس است، گفت: دشمنان اسلام حساسیت خاصی نسبت به روز قدس دارند و هر سال در آستانه روز قدس حاشیه‌هایی ‏درست می‌کنند تا این روز بزرگ را تحت‌الشعاع قرار دهند؛ اما نمی‌توانند به هدف شوم خود برسند ‏چون حرکت روز قدس در جهان اسلام به‌ عنوان یک وظیفه و تکلیف جا افتاده است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking