۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

وزیر نفت مطرح کرد؛

آغاز عملیات نصب جکت نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی

آغاز عملیات نصب جکت نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی
وزیر نفت گفت: فرمان عملیات نصب جکت سرچاهی نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی توسط رئیس جمهور صادر شد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  بیژن زنگنه وزیر نفت در مراسم آیین آغاز عملیات نصب سکو و توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی اظهار کرد: جناب روحانی رئیس جمهور فرمان عملیات نصب جکت سرچاهی نخستین سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی را صادر کرد. پایه سکوی ۱۱ B امروز (پنجشنبه، ۱ خردادماه ۹۹) توسط شناور صدف ۳۰۰۰، به‌آب‌اندازی و در عمق ۷۱ متری خلیج فارس قرار گرفت. خوشبختانه به انچه که خواست ملت ما بود یعنی برداشت متناسب با سهممان از میدان مشترک پارس جنوبی، دست پیدا کردیم و به میزان استحقاق طبیعی خودمان از برداشت رسیدیم.

او گفت: این توسعه میدان در شرایطی پیشروی کرده است که اغلب زمان فعالیت را با مشکلات تحریم مواجه بودیم و به جز فرصت کوتاه برجام با مشکلات تحریم دست و پنجه نرم می‌کردیم. تا سال ۹۲، ۱۰ فاز پارس جنوبی تمام شده بود و ۱۷ فاز نیمه تمام داشتیم که این فاز‌های نیمه تمام همگی به جز یک پالایشگاه فاز ۱۴ به بهره برداری رسید.

بیشتر بخوانید: جکت سکوی فاز ۱۱ پارس جنوبی بامداد فردا به موقعیت پارس جنوبی می‌رسد

زنگنه بیان کرد: تمام فعالیت‌های دریایی ما امسال در این میدان به پایان می‌رسد. اگر چه صندوق توسعه ملی در کنار ما بود، اما کاهش شدید قیمت نفت شرایط سختی را ایجاد کرده بود.

در حال تکمیل...

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking