۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۴

روحانی

 

آغاز بهره برداری از طرح‌های ملی استان سیستان و بلوچستان در حوزه وزارت نیرو
موضوعات:اخباررئیس جمهوریانتخاب سردبیرپنج‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۷

سه طرح ملی سازه کنترلی بین چاه نیمه ۱ و ۳، احداث خروجی مستقل چاه نیمه شماره ۴ و طرح جامع ساماندهی و لایروبی رودخانه سیستان در حوزه پروژه‌های وزارت نیرو در استان سیستان و بلوچستان روز پنجشنبه با دستور حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، سازه کنترلی بین چاه نیمه ۱ و ۳ در شهرستان زهک با ظرفیت آبگیری ۶۰۰ متر مکعب در ثانیه با هدف کمک به مدیریت بهینه منابع آب چاه نیمه، جداسازی منابع شرب و کشاورزی، مدیریت حجم مخازن و کاهش تبخیر چاه نیمه‌ها و با اشتغالزایی برای ۱۷۰ نفر به بهره‌برداری رسیده است.

طرح احداث خروجی مستقل چاه نیمه شماره ۴ نیز با کانال تقرب به طول ۲ هزار و ۲۰۰ متر و با هدف تامین آب کشاورزی هامون، نیمروز، زابل و ۶۲ درصد آب اراضی دشت سیستان، افتتاح شده است.

همچنین طرح جامع ساماندهی و لایروبی رودخانه سیستان در زابل به منظور لایروبی ۲۶ میلیون متر مکعب در بیش از ۲۰۰ کیلومتر و ساماندهی ۲ میلیون متر مکعب با هدف افزایش ظرفیت آبگیری رود سیستان، افزایش آبگیری انهار، مدیریت بهینه رسوب و افزایش سهم آب ایران با دستور دکتر روحانی به بهره برداری رسید.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در مراسم افتتاح این سه طرح ملی در حوزه وزارت نیرو در استان سیستان و بلوچستان با قدردانی از تلاش همه دست اندرکاران اجرای این سه پروژه مهم، گفت: پایان روز‌های رمضانی هستیم و به درگاه خداوند شکرگزاری می‌کنیم که نعمت آب را برای مردم کشور ما در این دو سال اخیر با رحمت بیشتری نازل کرد و الحمدالله این رحمت خداوند باعث یک حرکت و توسعه بسیار مناسب در سطح کشور و مخصوصا دشت سیستان خواهد بود؛ دشتی بوده که از دیرباز تامین کننده نیازمندی‌های مواد غذایی نه تنها آن منطقه بلکه بخش بزرگی از کشور بوده است.

رئیس جمهور افزود: این سه پروژه بسیار برای ما اهمیت دارد بویژه اینکه آب شرب بخش بزرگی از مردم این استان از زاهدان و زابل و زهک و هیرمند و همچنین ۹۳۰ روستای منطقه را تامین می‌کند و از این نظر، طرحی مهم و بزرگ برای ما است.

دکتر روحانی با اشاره به اجرای این سه طرح با هزینه ۳۵۶ میلیارد تومان، اظهارداشت: مساله دوم اینکه گفته شد ۶۰ درصد آب کشاورزی ۴۶هزار هکتار اراضی استان در چاه‌نیمه چهارم تامین می‌شود و این طرح هم خیلی مهم است و طرح سوم نیز هم طرح امنیتی و هم طرح توسعه‌ای است برای اینکه لایروبی این مسیل‌ها و رودخانه‌ها باعث می‌شود که مردم ما هنگام وقوع سیلاب‌ها در خطر نباشند و از سوی دیگر از این سیلاب‌ها به خوبی استفاده و بهره‌برداری شود.

رئیس جمهور هنگام دستور افتتاح این سه طرح در حوزه وزارت نیرو گفت: "با توکل به خداوند بزرگ و با توسل به روح همه شهیدان به ویژه شهدای عزیز سرزمین فلسطین، این سه پروژه مهم را افتتاح بفرمایید علی برکت‌الله"

 

 


پروژع مهم افتتاح موسوم ب ۴۶ هزار هکتار ک امروز ۳۲ هزار هکتار
افتتاخ اغاز شود

M.parvaresh, [21.05.20 11:15]
سیستان و بلوچستان یکی از استان های مهم کشور ما هست

M.parvaresh, [21.05.20 11:16]
البته چابهار اپیشانی امنیت ملی کشور ما است

M.parvaresh, [21.05.20 11:16]
سیستان و بلوچستان دارای معادن بزرگی است

M.parvaresh, [21.05.20 11:16]
که بخشی در دئولت 11 هم انجان شده

M.parvaresh, [21.05.20 11:16]
این استان کریدور ترانزیتی حنوب به شمال است

M.parvaresh, [21.05.20 11:16]
البته بخشی از طرح در بندر عبار استچ

M.parvaresh, [21.05.20 11:17]
بندر اقیانوسی ما در سیستان و بلوچستان اس

M.parvaresh, [21.05.20 11:17]
که ما را به سی آی اس و ایای میانی متصل می کند

برای مردم سیستان و امنیت این استان اروز می کتنم

M.parvaresh, [21.05.20 11:18]
که در این دولت شاهد امنیت هستیم

M.parvaresh, [21.05.20 11:18]
با توجه به وحدت و برادری شیعه و سنی

کلیدواژه ها :دکتر دکتر روحانی
منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking