۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۳

هرمزگان| مسئله فلسطین باید مرکز برنامه‌ریزی‌ها و روابط ملل اسلامی باشد

هرمزگان| مسئله فلسطین باید مرکز برنامه‌ریزی‌ها و روابط ملل اسلامی باشد
فرمانده سپاه سیدالشهداءعلیه السلام جزیره هرمز گفت: نظام‌های حاکم بر کشورهای اسلامی باید مسئله فلسطین و مقاومت را یک مسئله عربی اسلامی و انسانی بدانند و آن را در مرکز برنامه ریزی‌ها و اقدامات و روابط سیاسی و فرهنگی خود قرار دهند.
- اخبار استانها -

سرهنگ پاسدار رسول جهانداری در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در بندرعباس اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران امروز در نوک پیکان جهان اسلام و محور مقاومت در جبهه مبارزه با توطئه‌های پوشالی آمریکا و صهیونیسم قرار دارد و حمایت از مقاومت تا آزادی آخرین وجب از سرزمین‌های اسلامی و در راس آنها قدس شریف ادامه داد.

روایتی شنیدنی از رزم دیدنی لُرها در دفاع مقدس / حماسه‌آفرینی لشکر 57 لرستان ‌در ‌عملیات «حاج عمران» ‌+ تصاویرانجمن علمای یمن: اسرائیل حق تصرف بر یک وجب از خاک قدس را نداردآخر هفته‌ تلویزیون با حال و هوای قدس و خرمشهر/ "شکارچی شنبه" با "رادیو آبادان" رسید

وی تاکید کرد: ایستادگی و مقاومت در برابر توطئه‌های آمریکا را یک واجب شرعی و دینی است و همچون خون در رگ انسانهای آزادیخواه که هیچ زمان و مکانی آن را محدود نمی سازد و ایران اسلامی،متعهد به ایستادن در مقابل توطئه آنهاست.

جهانداری در ادامه موضوع قدس افزود: ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس جمهوری اسلامی در ایران در سطح رهبری و دولت و ملت، ندای دفاع از حقوق ملت فلسطین را سرداده و خواهد داد.

وی با بیان اینکه مساله فلسطین دو راه حل بیشتر ندارد گفت: اول این است که همانگونه که جمهوری اسلامی ایران در ابتکاری تمدنی از زبان رهبرمعظم انقلاب امام سید علی خامنه‌ای بیان کرد و در بردارنده تمام حقوق ملت فلسطین از تمام ادیان و طوایف است و این راه حل به مجمع عمومی سازمان ملل نیز ارائه شد.

فرمانده سپاه سیدالشهداءعلیه السلام جزیره هرمز اظهار داشت: باید یک همه پرسی آزاد و فراگیر با مشارکت تمام مردم اصیل فلسطین برگزار شود تا سرنوشت خود را بر اساس معاهدات سازمان ملل متحد تعیین کنند و ما اطمینان داریم که این راه حل منجر به تشکیل کشور فلسطین در تمام سرزمین‌های فلسطین و محاکمه تمام جنایتکاران صهیونیست به خاطر جنایت‌های آنها در دهه‌های گذشته خواهد شد.

وی ادامه داد: راه حل دوم، در پیش گرفتن خط ایثار و استقامت مبتنی بر عقل و فطرت و لزوم دفاع مشروعیت ملت فلسطین و سوریه و لبنان در برابر اشغالگر و با حمایت تمام کشورهای اسلامی و امت اسلامی است و این راه حل نیز بر اساس تمام معاهدات بین المللی و قوانین سازمان ملل، مشروع است و علاوه بر اینها این حق طبیعی مردم یک کشور است که در برابر دشمن اشغالگر سرزمین و مقدسات خود مقاومت کنند و بر این اساس بر تمام کشورهای اسلامی لازم است به مسئولیت خود در انواع حمایت از ملت فلسطین در مسیر مبارزه با دشمن صهیونیستی عمل کنند.

وی با تشریح خطوط کلی مبارزه و مطالبه امت از دولت‌ها و نهادها و سازمان‌ها گفت: همچنین بر این باوریم که ملت‌های اسلامی باید از حکومت‌ها و نظام‌های حاکم کشورهای خود بخواهند مسئله فلسطین و مقاومت را یک مسئله عربی اسلامی و انسانی بدانند و آن را در مرکز برنامه ریزی‌ها و اقدامات و روابط سیاسی و اقتصادی و فرهنگی خود قرار دهند.

جهانداری با تاکید بر متحد شدن و کنار گذاشتن تمام اختلافات طایفه‌ای و مذهبی و نژادی در راه مبارزه با اسرائیل ادامه داد: توافق بر سند مشترک در مورد مسئله فلسطین که البته این سند باید شامل برنامه عملی باشد.

وی ادامه داد: محور مقاومت باید از سازمان ملل بخواهد حق اجرای همه پرسی عمومی برای برای تعیین سرنوشت ملت فلسطین توسط خود آنها را به رسمیت بشناسد و پیگیر اجرای آن باشند.

جهانداری با تاکید بر اعلام رسمی روز قدس به عنوان یک روز جهانی در تمام کشورهای جهان به ویژه جهان اسلام گفت: نپذیرفتن معامله سیاه قرن و تلاش برای ابتر شدن آن، قطع تمام روابط اقتصادی و تجاری و فرهنگی با اسرائیل و تحریم محصولات آن و همچنین قطع روابط سیاسی و بستن سفارتخانه‌های اسرائیل در تمام کشورها و تمرکز بر مبارزه با اسرائیل از طریق روابط خارجی باید در دستور کار دولت‌های اسلامی قرار گیرد.

وی در ادامه افزود: حمایت همه جانبه از فلسطین عزیز و ایستادگی در برابر اسرائیل از طریق فعالیت در سازمان‌های بین المللی و ارائه طرح و برنامه در جمع عمومی سازمان ملل متحد و شورای امنیت، قطع تمام مذاکرات مخفیانه و علنی با اسرائیل و نپذیرفتن هرگونه عادی سازی روابط و همچنین مطالبه اعمال فشار بر تمام کشورها برای قطع روابط و عدم حمایت از اسرائیل باید توسط دولت‌های کشورهای عربی پیگیری شود.

فرمانده سپاه جزیره هرمز در پایان گفت: تقارن امسال روز قدس با روز آزادسازی خرمشهر عزیز نشانگر آزادسازی قدس عزیز در آینده‌ای نزدیک که نشانه آبیاری درخت پر ثمر مقاومت با خون شهید سلیمانی‌ها و باغبانی رهبر مسلمین جهان حضرت امام خامنه‌ای است که ثمره آن آزادسازی کامل قدس و تلاش و حرکت به سمت مهیا کردن زمینه‌های ظهور است.

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

website tracking