۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲

توسعه باغات دیم چهارمحال و بختیاری در اراضی شیب دار

توسعه باغات دیم چهارمحال و بختیاری در اراضی شیب دار
طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار و کم بازده یکی از طرح‌هایی است که می‌تواند زمینه رونق تولید را در بخش کشاورزی مناطق کوهستانی را فراهم کند.

توسعه باغات دیم چهارمحال و بختیاری در اراضی شیب داربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، ذبیح الله غریب مدیرکل جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری در حاشیه بازدید از طرح ۲۵۰ هکتاری توسعه باغات دیم در اراضی شیب دار کیار گفت: طرح توسعه باغات در اراضی شیب دار و کم بازده یکی از طرح‌هایی است که می‌تواند زمینه رونق تولید را در بخش کشاورزی مناطق کوهستانی را فراهم کند.

او افزود: از مزایای این طرح که با مشارکت مردم صورت می‌گیرد می‌توان به مقابله با فرسایش خاک، حفظ و احیای منابع طبیعی و جلوگیری از تصرف اراضی، پیشگیری از تغییر کاربری‌های نامناسب زمین‌های کشاورزی و ملی، استفاده از روان آب‌های سطحی، استفاده از آب سبز با هدف افزایش بهره وری در باغ‌های دیم، حفاظت از آب و خاک و اجرای عملیات آبخیزداری اشاره کرد.

غریب با اشاره به مزایای کشت باغات در اراضی شیب دار و کم بازده اضافه کرد: کاهش فرسایش خاک، افزایش ارزش افزوده اراضی، افزایش تولید اقتصادی، افزایش عملکرد محصولات باغی در این اراضی نسبت به کاشت اراضی زراعی در شرایط دیم از مهمترین مزایای کاشت این اراضی است.

کیار از شهرستان‌های چهارمحال و بختیاری است که مرکز آن (شهر شلمزار) در فاصله ۴۰ کیلومتری شهرکرد مرکز استان قرار دارد.

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

    website tracking