۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲

کارگاه های هنرستانی در ایام شیوع کرونا به کمک مردم آمدند

کارگاه های هنرستانی در ایام شیوع کرونا به کمک مردم آمدند
رئیس اداره آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کار و دانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: هنرستان‌های استان در شرایط کرونایی در تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی پیشتاز هستند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ حامد شاهینی با اشاره به ورود هنرستان‌های استان کرمانشاه در حوزه تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی از ابتدای شیوع بیماری کرونا، اظهار کرد: در همان روز‌های اولیه شیوع بیماری هنرستان‌های شاخه‌های فنی حرفه‌ای و کاردانش استان در حوزه‌هایی که توانایی کمک به مردم را داشتند، فعال شدند.

شاهینی با بیان اینکه هنرآموزان و هنرجویان رشته‌های طراحی دوخت در شهر کرمانشاه و شهر‌های دیگر استان مثل بیستون، اسلام آبادغرب، سرپلذهاب، نوسود در کارگاه‌های فعال خود به تولید ماسک و روپوش مشغول هستند، گفت: در صورت تامین مواد اولیه کارگاه‌های هنرستانی استان روزانه تا هفت هزار ماسک را می‌توانند تولید کنند.

رئیس اداره آموزش‌های فنی‌وحرفه‌ای و کارودانش اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه گفت: به مدیران هنرستان‌های استان هم ابلاغ شده که همکاران آموزشی که توانایی تولید ماسک و کاور را در منزل دارند، امکاناتی مانند چرخ خیاطی و مواد لازم را برای تولید ماسک و سایر اقلام بهداشتی در اختیار داشته باشند.

شاهینی ادامه داد: علاوه بر تولید ماسک و کاور‌های پزشکی، مواد و محلول‌های ضدعفونی کننده نیز در کارگاه‌های صنایع شیمیایی استان در حال تولید است و شرایط برای تولید انبوه هم آماده شده است.

او اضافه کرد: قرار است هنرستان زنده یاد محمدیان مواد شوینده و ضد عفونی مورد نیاز مدارس را تولید کند.

شاهینی با اشاره به حساسیت‌های خاص تولید ماسک و البسه پزشکی، گفت: فعالیت کلیه هنرستان‌های استان از زمان شروع این کار زیر نظر کارشناسان بهداشت به عنوان نماینده معاونت غذا و دارو بوده و کلیه‌ها ماسک‌ها و تولیدات بعداز اتمام کار یا زیر نظر کارشناسان استرلیزه یا برای استرلیزه شدن تحویل یگان‌های ذیربط می‌شود.
انتهای  پیام/ز

منبع : باشگاه خبرنگاران

پربازدیدترین امروز

website tracking