۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۲

رئیس کمیسیون فرهنگی‌ شورای شهر همدان خواستار شد:

طراحی و اجرای مناسب بوستان مشاهیر شهر همدان پیگیری می‌شود

طراحی و اجرای مناسب بوستان مشاهیر شهر همدان پیگیری می‌شود
همدان - رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان گفت: در راستای ایجاد جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری و معرفی مفاخر طراحی و اجرای مناسب بوستان مشاهیر در دستور کار این کمیسیون قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، رضوان سلماسی صبح پنج شنبه در جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر همدان که با محوریت بررسی طرح بوستان مشاهیر برگزار شد با تأکید بر اهمیت و حساسیت در چهره‌نگاری مستند و مناسب ۲۳ تن از مشاهیر استان همدان گفت: کیفیت تصویرسازی و اجرای سردیس و یا تندیس مفاخر و مشاهیر همدانی در قالب برگزاری فراخوان ملی از سیاست‌های ابلاغی کمیسیون و شورا به شهرداری بوده است.

وی گفت: با توجه به شرایط کنونی حاکم در کشور و لزوم اجتناب از گردهمایی‌ها در راستای حفظ سلامت جامعه، انتظار می‌رود در طراحی و اجرای سردیس‌ها و تندیس‌های بوستان مشاهیر از اساتید و صاحب‌نظران و صاحبان فن این حوزه، استفاده شود.

سلماسی با اشاره به جانمایی بوستان مشاهیر و المان‌های طراحی شده، بیان کرد: جانمایی بوستان مشاهیر در پارک فدک واقع در بلوار آیت‌الله نجفی در راستای ایجاد محور فرهنگی و گردشگری در این منطقه انجام شده است.

وی گفت: همچنین با طراحی کاربری‌ها و فضاسازی متناسب با اهداف فرهنگی و گردشگری در این محور، توزیع عادلانه امکانات در سطح شهر و استفاده از پتانسیل‌های موجود با هدف بهره‌مندی حداکثری شهروندان و گردشگران داخلی و خارجی محقق خواهد شد.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان با بیان اینکه طراحی بوستان باید در حوزه تخصصی خود و با نظارت و رأی کارشناسی سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری صورت پذیرد؛ گفت: با توجه به موضوعی و تخصصی بودن این بوستان ضروری است، نیازهای این فضا توسط شهرداری منطقه ۴، شناسایی و طراحی مناسب به‌منظور عملیاتی شدن این طرح صورت پذیرد.

سلماسی اعلام کرد: با توجه به اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری در شناسایی و تصویرسازی مشاهیر منتخب و اهتمام شهرداری منطقه ۴ در طراحی بوستان منظور، مطابق با زمان‌بندی اعلام‌شده از سوی شهرداری، تابستان‌ماه ۱۳۹۹ شهروندان شاهد افتتاح بوستان مشاهیر به‌عنوان معرف سند دیگری از افتخارات شهر در سطح ملی و بین‌المللی خواهند بود.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر همدان همچنین در پایان گفت: با توجه به لزوم حفظ و نگهداری زمین‌های ورزشی شهرداری، تا ۲ هفته آینده شیوه‌نامه حفظ و نگهداری زمین‌های مذکور، با در نظر گرفتن استانداردهای اعلام شده از سوی معاونت شهرسازی و معماری و همچنین سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری، از سوی شهرداری همدان به شورا ارسال شود.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking