۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۹

وقوع ۱۰ درصد از رخدادهای امنیتی کرمان در محدوده گردشگری هفت‌باغ/سیر صعودی سرقت‌های خرد در کرمان

وقوع ۱۰ درصد از رخدادهای امنیتی کرمان در محدوده گردشگری هفت‌باغ/سیر صعودی سرقت‌های خرد در کرمان
فرماندار کرمان گفت: حدود ۱۰ درصد از رخدادهای امنیتی کرمان در محدوده گردشگری هفت‌باغ اتفاق می‌افتد.

"علی بابایی" در کمیسیون پیشگیری و مقابله با سرقت شهرستان کرمان اظهار کرد: حدود ۱۰ درصد از رخدادهای امنیتی کرمان در محدوده گردشگری هفت‌باغ اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه با شنیدن نام سرقت، نام نیروی انتظامی مطرح می‌شود و همه تصور می‌کنند که تنها نیروی انتظامی در این زمینه مسئول است گفت: همه مردم و دستگاه ها و نهادها در این زمینه وظایفی دارند و تنها نیروی انتظامی مسئول صفر تا صد این موضوع نیست.

فرماندار کرمان با عنوان اینکه سرقت‌های خرد در کرمان رو به افزایش بوده که اکثراً ناشی از کوتاهی خود مال باختگان است تصریح کرد: سرقت‌های خرد نارضایتی در بین مردم ایجاد کرده و با اینکه شاید ارزش ریالی چندانی نداشته باشند لکن ذهن و آرامش خانواده‌ها را درگیر می‌کند.

بابایی با اشاره به جزئیات سرقت‌ها در کرمان بیان کرد: بیشترین آمار شهرستان کرمان مربوط به سرقت‌های خرد و کوچک است و از رسانه‌ها می‌خواهیم که با آگاه‌سازی مردم نسبت به ایمن‌سازی و استانداردسازی اماکن و خودروهای خود اقدام کنند تا از وقوع این جرائم پیشگیری شود.

وی با عنوان اینکه شهرستان کرمان از امن‌ترین شهرستان‌های کشور بوده و وضعیت امنیتی شهرستان در این حوزه مطلوب است تصریح کرد: با این وجود حتی یک سرقت هم زیاد است و تلاش می‌شود تا از هرگونه سرقت جلوگیری شود.

فرماندار کرمان با اشاره به اینکه به‌دلیل شیوع ویروس کرونا ولزوم رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی امسال معتادان متجاهر از سطح شهر جمع‌آوری نشدند گفت: یکی از دلایل افزایش سرقت‌ها حضور معتادان متجاهر در سطح شهر است.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking