۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۰

امام جمعه قزوین‌:

دفاع از مظلومان رسالتی جهانی است

دفاع از مظلومان رسالتی جهانی است
قزوین- امام جمعه قزوین گفت: رسالت ملت ما در دفاع از مظلومان ستمدیده دنیا یک وظیفه دینی و جهانی است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عابدینی صبح پنجشنبه در جلسه شورای اداری که در استانداری قزوین برگزار شد ضمن تشکر از نمایندگان سابق از منتخبان جدید خواست با انگیزه بیشتری در خدمت به مردم تلاش کنند.

وی با تبریک فرارسیدن عید سعید فطر افزود: ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی و تغییر رفتار است و خوشا به حال کسانی که از این ضیافت الهی بخوبی بهره برداری کردند.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: همه رسالت قرآنی داریم فهم عمیقی از دین داشته باشیم و آن را به دیگران ابلاغ کنیم.

وی گفت: ماه رمضان ترسیم کننده چشم اندازهاست و همه باید به خدا و قرآن پناه ببریم تا عاقبت به خیر شویم.

آیت الله عابدینی ادامه داد: باید چشم انداز نگاه جهانی به دین داشته باشیم و ببینیم در گذشته چه کردیم و امسال چه باید کرد.

امام جمعه قزوین بیان کرد: رسالت شما جهانی است و هر کودک و زن و مرد که فریاد استمداد بلند کرده باشد شما وظیفه دارید به آن رسیدگی کنید.

وی افزود: ما نباید فکر خود باشیم و اگر ندائی از مظلومان بلند شد به آن جواب ندهیم هر کس طلب استمداد کرد رسالت مسلمانی ما و رسالت نمایندگان مجلس این است که به فریاد دیگران برسند.

آیت الله عابدینی گفت: مسئولیت نمایندگان سنگین است و همه کسانی که قادرند کاری کنند و فریادرس باشند باید احساس مسئولیت کنند.

وی یادآور شد: اگر رسالت‌های خود را انجام دادیم عاقبت به خیر می‌شویم در غیر این صورت در خسران هستیم.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: قیامت باید جوابگوی اعمال خود باشیم و این خطبه‌های نماز جمعه و سخنرانی در مجلس و جلسات به داد ما نخواهد رسید.

وی اظهار کرد: جمع نمایندگان استانی باید بدانند چگونه از ظرفیت‌ها استفاده کنند و برنامه داشته باشند و با چشم انداز جلو بروند.

منبع : مهر
website tracking