۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۷

عواقب سیل دی‌ ماه بلوچستان| پیشروی گودال‌های عمیق / ‌روستاها از سکنه خالی شد + فیلم

عواقب سیل دی‌ ماه بلوچستان| پیشروی گودال‌های عمیق / ‌روستاها از سکنه خالی شد + فیلم
پس از سیل دی‌ماه بلوچستان با پیشروی گودال‌های عمیق به سمت روستاها و خانه‌ها، روستاهای بلوچستان یکی‌ پس از دیگری خالی از سکنه می‌شوند.
- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از چابهار؛ سیل دی ماه 98 بلوچستان سه هزار میلیارد تومان به زمین‌های کشاورزی‌، خانه‌ها، باغات و راه‌ها خسارت زد؛ از مهم‌ترین عواقب این سیل فرسایش شدید خاک و پیشروی گودال‌های عمیق یا به زبان محلی گرگروک در نزدیکی روستاهای بلوچستان بود.

محلی‌ها از ترس خراب شدن خانه‌هایشان یکی پس از دیگری در حال تخلیه روستاها هستند. منتخب مردم چابهار، کنارک، دشتیاری، قصرقند و نیشکهر(شهرهای جنوب بلوچستان) در مجلس یازدهم می‌گوید: پیشروی این گودال‌ها 300 روستا خالی از سکنه می‌شود بنابراین از صندوق توسعه محلی در دو بخش 50 میلیارد و 35 میلیارد برای جلوگیری از آن‌ها اختصاص یافته است.

گزارش ویدئویی تسنیم| بازسازی مناطق سیل‌زده بلوچستان در ابهام / روستانشینان ‌به مناطق حاشیه‌نشین شهر پناه بردندعواقب سیل بلوچستان| محرومیت‌ها دوچندان و روستاهای در حاشیه بیشتر شدند + فیلمگزارش ویدئویی تسنیم| عواقب سیل در بلوچستان / روستاهای شهرستان دشتیاری همچنان درگیر سیلاب‌

معین‌الدین سعیدی در گفت‌وگو با تسنیم می‌افزاید: بخش اول 50 میلیاردی تخصیص یافته و در یکی دو ماه آینده عملیات احداث سیل‌بندی به طول 8 کیلومتر در منطقه عورکی، یکی‌از اصلی‌ترین مناطق ایجاد گودال‌ها و هم‌چنین بندسارهایی در پایین دست آغاز خواهد شد.

در ادامه پرونده خبری عواقب سیل بلوچستان در این گزارش ویدیویی به یکی از اصلی‌ترین مناطق پیشروی این گودال‌های عمیق، منطقه روستایی عورکی چابهار و مشخصا روستای جنگارک در این منطقه رفتیم.

استان سیستان و بلوچستان ,

گزارش از سیدامیرحسین عظیمی و منصور کریمدادی

منبع : تسنیم

پربازدیدترین امروز

    website tracking