۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۲

در گفتگو با مهر اعلام شد؛

۴ کشور متقاضی دستگاه تولید ماسک ایرانی/ صادرات از تابستان

۴ کشور متقاضی دستگاه تولید ماسک ایرانی/ صادرات از تابستان
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو در خصوص صادرات ماسک و تولید کننده ماسک گفت: کشورهایی متقاضی محصولات هستند و تا پایان تابستان به قطعیت برای صادرات می رسیم.

دکتر سعید سرکار در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص صادرات محصولات نانویی مرتبط با کرونا گفت: در ابتدای شیوع کرونا، شرکت تولید کننده دستگاه تولید نانو الیاف، دو دستگاه آماده صادرات را از بسته بندی خارج کرده و از آنها برای تولید ماسک‌های نانو در شرایط فعلی کشور استفاده می‌کند.

دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با بیان اینکه دو شرکت دانش بنیان هم ماسک‌های نانو را از همان ابتدا به تولید انبوه رساندند، ادامه داد: در حال حاضر سه شرکت تولید کننده در عرصه تأمین ماسک‌های نانوی با کیفیت مشغول به کار هستند؛ همه این شرکتها در تلاش هستند با حداقل مشکل به تأمین ماسک‌ها بپردازند.

به گفته وی،تمام مواد اولیه برای تولید ماسک داخلی است و تاکنون هم برای تولید ماسک‌ها به خارج از کشور وابسته نبوده ایم.

وی افزود: حتی ماشین آلات صنعتی تولید این ماسک‌ها را هم در کشور خودمان تولید می‌کنیم.

سرکار در خصوص صادرات ماسک و دستگاههای تولید ماسک نانو گفت: هنوز مجوز صادرات ماسک صادر نشده است ولی کشورهایی هستند که متقاضی این ماسک ها و دستگاههای تولید ماسک باشند.

وی با بیان اینکه فعلا کشور باید از منظر ماسک تامین شود و شرکتها در این راستا فعالیت می کنند، خاطر نشان کرد: کشورهای اندونزی، برونه ای، ترکیه، پاکستان از جمله کشورهایی هستند که بصورت جدی با آنها مذاکره شده است.

به گفته دبیر ستاد توسعه فناوری نانو، این کشورها متقاضی دستگاه نانو الیاف هستند به عبارتی این کشورهای متقاضی خط تولید ماسک هستند.

وی افزود:قطعا تا پایان تابستان کارها جمع بندی می شود که بتوانیم به کشورهای متقاضی صادر کنیم.

سرکار تاکید کرد: اکنون که شرکتها در حال تامین نیاز کشور هستند اما به احتمال زیاد در پیک بعدی این بیماری شرکتها علاوه بر تامین نیاز بتوانند صادر هم داشته باشند.

منبع : مهر

پربازدیدترین امروز

    website tracking