۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۴۶

شهرکرد نمادی از فرهنگ چهارمحال‌وبختیاری است

شهرکرد نمادی از فرهنگ چهارمحال‌وبختیاری است
رئیس شورای شهر شهرکرد گفت: رونق شهرکرد موجب تحول در همه استان خواهد شد، شهرکرد ویترین زیبا و کاملی از همه استان است و نماد و نمودی از فرهنگ و آداب و رسوم و سنن چهارمحال‌وبختیاری در آن خلاصه و عصاره شده است.

حیدر علیپور شامگاه گذشته ۳۱ اردیبهشت‌ماه در جمع اعضای شورای شهر و شهرداری شهرکرد با تبریک روز فرهنگی نکوداشت شهرکرد، اظهار کرد: نام‌گذاری این روز به نام روز شهرکرد عمدتا به دلیل هجرت امامزادگان حکیمه و حلیمه خاتون به دهکرد آن زمان بوده است.
وی با تاکید بر اینکه شهرکرد به بام ایران معروف است، گفت: این نامگذاری نه تنها به دلیل ارتفاع شهر بلکه  به علت بلندی افق دید مردمان این دیار نیز هست و هر کسی در شهرکرد زندگی می‌کند فارغ از قومیت و گویش و سلیقه‌های  اجتماعی، شهروند شهرکرد محسوب می‌شود و میبایست این روز را روز شهر خود بداند.
علیپور تصریح کرد: ایجاد همبستگی میان اقوام و توسعه شهری از اهداف نام‌گذاری این روز است و شهرکرد باید به عنوان مرکز استان به‌طور واقعی معرفی شود، این امر نیازمند همدلی و همکاری است تا کمبودهایی که شهرکرد در مقایسه با دیگر شهرها دارد شناسایی و برای رفع آن‌ها تلاش شود.
رئیس شورای شهر شهرکرد با اشاره به شیوع کرونا در کشور، بیان کرد: این امر باعث شد که امسال نتوانیم این روز را، مانند سال‌های گذشته، به‌صورت شایسته جشن بگیریم.
علیپور با بیان اینکه تلاش مردمان این شهر سرنوشت امروز شهرکرد را رقم زده است، افزود: رستگاری در تاریخ زمانی برای مسئولین به دست می‌آید که در تحقق اهداف شهرکرد همواره تلاش کنند.
رئیس شورای شهر شهرکرد بیان کرد: اکنون که شهرکرد به دلیل مرکزیت استان میزبان اقوام متفاوت است باید مردم این شهر با همدلی و وفاق فردای روشنی برای فرزندانشان رقم بزنند.
علیپور جلوگیری از مهاجرت سرمایه گذاران، جوانان و فعالان و نیز کاهش نرخ بیکاری را دو هدف برنامه‌ریزی شده برای توسعه شهرکرد خواند و گفت: لازمه تحقق این اهداف امیدآفرینی، فراهم کردن زیرساخت ها، حمایت از طرح‌های اشتغال‌زا و جذب سرمایه‌های فکری و اقتصادی است.
وی تاکید کرد: رونق شهرکرد موجب تحول در همه استان خواهد شد، شهرکرد ویترین زیبا و کاملی از همه استان است و نماد و نمودی از فرهنگ و آداب و رسوم و سنن چهارمحال‌وبختیاری در آن خلاصه و عصاره شده است.
انتهای پیام

منبع : ایسنا

پربازدیدترین امروز

website tracking